Divadelníci vyrazili do divadla

V pátek 24.3. jsme se s naší školou vydali do Klicperova divadla na divadelní představení Zbabělci. Na zájezdu byli žáci z různých tříd, především ale ti z divadelního spolku Nezakopneš. A proč? Nedávno totiž představili své vlastní divadelní zpracování Prima sezóny, na které Zbabělci volně navazují.

Studenti se tak mohli podívat a inspirovat tím, jak hrají profesionální herci stejné charaktery jako oni. Vystoupení bylo neuvěřitelné! Krásná scéna, vynikající herci a dechberoucí živá hudba. Herci dokázali publikum rozesmát i rozplakat. Bylo to velice poutavé a emotivní vystoupení, které v nás zanechalo nesmazatelnou stopu. Zároveň jsme si také přiblížili toto dílo a období konce 2. světové války, kdy se celá hra odehrávala, a rozšířili jsme si tak naše vzdělání a znalosti. 

Nečekalo nás jen divadlo, ale i další nevšední zážitek. Měli jsme totiž ve volném čase také možnost navštívit místní Galerii moderního umění, kde právě probíhalo několik výstav. Budova byla impozantní a strávili jsme tam spoustu času, obdivovali umělecká díla a dozvídali se o minulých i současných umělcích. Měli jsme také možnost navštívit krásnou terasu v nejvyšším patře, ze které jsme měli nádherný výhled na celé náměstí. 

Vrátili jsme se pozdě večer, vyčerpaní, ale zároveň plní zážitků. Viděli jsme představení, na které bychom se sami od sebe nedostali, a které nás naprosto okouzlilo. Celý zájezd jsme si moc užili, naučili se něco nového, a navíc jsme se mezi sebou více poznali. 

Lenka Nemeškalová, QA 

Obrázek: aktuality/galerie/1679993424_microsoftteams-image-33-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-28-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-29-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-32-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-30-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-31-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-27-.png

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři