Erasmus v Maďarsku byl skvělý

Minulý týden od 21.5. do 27.5. 2023 se skupina našich 24 studentů zúčastnila projektu „ Cultures in Contact: From Jeseník to Vác“, který je plně hrazen Evropskou unií. Díky úspěchu naší školy v procesu získání akreditace se tito studenti mohli podílet na celkovém programu a užít si chvíle poznávání, radosti z nových přátelství a pobytu v krásném prostředí. Se svými dvěma pedagogy prožili nezapomenutelný týden. Blíže poznali hlavní město Budapešť se všemi jeho pamětihodnostmi, hrad Visegrad se zajímavou historií spojenou s Čechami, odpočinuli si v termálních lázních a dokázali zdolat i 17 km v hornatém národním parku od Nagymaros až po Zegebény.

A tady jsou některé z jejich postřehů:

„Během pobytu v Maďarsku jsem poznala spoustu úžasných lidí a odnáším si plno zážitků, na které opravdu nikdy nezapomenu – ať už to byly společné výlety, obědy ve školní jídelně nebo třeba večerní procházky okolo Dunaje při západu slunce.“ Eliška M.

„Za tento týden jsem poznala spoustu skvělých lidí. Mám nezapomenutelné zážitky, na které budu ráda vzpomínat. Moc děkuju za tak milou společnost lidí.“ Eliška P.

„Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit ERASMU. Za pouhý týden jsem poznala spoustu nových lidí a více poznala ty, co jsem znala jen od vidění. Odnáším si spoustu hezkých vzpomínek. Děkuji❤️.“ Bonu Š.

„Z minulého týdne jsem si odnesla plno nových zkušeností, zážitků, kamarádů a vzpomínek. Děkuji za tuto úžasnou příležitost????.“ Tereza H.

„Erasmus byl skvělá akce na které jsem poznala mnoho lidí a zažila skvělé zážitky se svými kamarády ????.“ Alžběta A.

„Minulý týden byl moc fajn, odnáším si spoustu nových zážitků. Ráda jsem poznala maďarskou kulturu a celkově budu moc ráda na tuto zkušenost vzpomínat.“ Lucie J.

„Erasmus je krásný projekt a já jsem strašně ráda, že jsem mohla být jeho součástí. Byl to opravdu obohacující týden a já jsem si ho neskutečně užila.Odnáším si hodně zážitků a zkušeností. Opravdu všem moc děkuji za tento týden ❤️.“ Nikola Ž

„Erasmus v maďarském městě Vác neměl chybu. Divím se, proč ostatní spolužáci z mé třídy nechtěli jet!????Bylo to krásné městečko s fajn lidmi, kteří nás vroucně uvítali. Já jsem se třeba u své rodinky cítila jako doma. ????Vůbec se mi od nich nechtělo pryč. Už se těším, až v září někteří z nich přijedou do našeho hornatého městečka.“ Klára Š.

„Získala jsem cenné zkušenosti. Nejdříve se mi představa, bydlet týden s úplně cizími lidmi, zdála být opravdu děsivá. Myslím, že to, jaká bude vaše hostitelská rodina, je o štěstí, a tak nikdy není záruka, že se tam budete cítit dobře. Nakonec to bylo úplně v pohodě. Taky se mi moc líbilo, že přesto, že jsme se seznámili před kratičkou dobou, jsme s některými stihli navázat pevné vztahy❤️.“ Kaleřina V.

„Projekt Erasmus+ je nabídka, která se neodmítá. Už po čtvrté mě projekt nezklamal. Poznal jsem jiný stát, jeho tradice, nové přátele a co je nejdůležitější, získal jsem plno nových zkušeností. Tento týden jsem si nesmírně užil a všem bych doporučil neváhat a taky si to zkusit. Taková příležitost se už nemusí v životě opakovat. Už se těším, až nás naši maďarští přátelé navštíví u nás v Jeseníku ????.“ Ondřej Ď.

„Byl to již můj druhý Erasmus a opět jsem si ho velice užil. Po celý týden nebyl jediný problém, kolektiv byl super a rodina se o mě postarala na 100 %. Už se moc těším na září.“ Jan Š.

S radostí přidávám komentář mé kolegyně Mii Suché z tohoto pobytu: „Zažít se studenty chvíle i mimo výuku jsou pro mě vždy inspirativní, byla jsem na vás všechny pyšná, s jakou lehkostí se pohybujete v cizím prostředí ❤️.

A na závěr i já připojím pár slov uznání:,, Moc jste mě potěšili, jak jste se všichni stmelili a jak vzorně jste se chovali , byli jste skvělá parta ????????.“

Ivana Kalinová

Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-25-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-21-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-23-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-19-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-22-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-24-.png

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři