FENIX menu na MČR s účtem osmi medailí

Krůček za krůčkem k renesanci běžeckého lyžování vykročilo letošní Mistrovství republiky v Novém Městě na Moravě, v samotném areálu Vysočina.

Překvapivě kvalitní úprava tratí, kompletní reprezentační družstva a našlapané kluby s mnohačetnými soupiskami vlastních závodníků, počasí ryze a la Novoměstsko od námrazků přes sněhové spady až k větrnému času provázeného dešťovými ataky. Toť opravdová pastva pro servisáky, mnuli si brady jeden přes druhého a láteření nebralo konce. Závoďáci se snažili všemožně vyznat v alchymii skluznic svých lyží, těžká slohová práce, trenéři v titěrném úsilí pak doladit formu sportovců k medailovým snům.

Třídenní šampionát spojil dorost s dospělými, logisticky náročná záležitost, však pro mládež jednoznačně pozitivní. A když se medaile rozdělovaly, naši „fenixáci“ u toho nemohli chybět, hrdi buďme na klubové barvy i příslušnost mnohých k jesenickému Gymnáziu se sportovní přípravou. Pochvala přináleží skutečně všem, v jejich odhodlání i za míru bojovnosti, jež vysoko čněla.

V jednotlivých závodech po kategoriích pak vyzdvihneme ty, jež se dokázali umístit do 15. místa.

Pátek 1. února – sprint klasicky

7. K. Ryšková, 10. A. Strouhalová, 11. J. Byrtus

1. J. Strouhal, 15. B. Vrbovský

11. K. Poulíková

4. J. Pechoušek, 11. A. Fellner, 3. V. Kozlovský, 6. K. Žalčík

Již první soutěžní den přinesl očekávaný souboj Pechouška se sprinterskou špičkou republiky a do pamětí se ukládá nádherný souboj jen stupínek od medailových poct a mnoho radosti Kozlovskému po dramatickém finiši. „Závěr patří mistrům“ si narouboval do svého scénáře Kuba Strouhal a ulítl všem za titulem, jak by mu hořelo a „prdelí“. Výtečná vizitka sportovce, navíc studenta se samými jedničkami.

Sobota 2. února – klasika distance

5. K. Horník, 14. V. Peňáz, 15. R. Peňáz

1. J. Byrtus, 4. A. Strouhalová, 13. K. Ryšková, 15. N. Struhárová

8. T. Tvarůžková, 6. K. Poulíková

3. J. Strouhal, 8. B. Vrbovský

8. T. Tvarůžková

4. A. Fellner, 7. J. Pechoušek

2. V. Kozlovský, 7. K. Žalčík

U mladších dorostenců výrazný posun ve výsledkové listině, kdy Kryštof navázal na výborné výkony na podzimních testech. Rovněž u dívek bezva podívaná na stále se lepšící Struhárovou, svižnou Ryškovou. Strouhalová pobrala bramborovou medaili se slzičkou na krajíčku, ovšem Jolanta nedala nikomu sebemenší šanci, zlaté opojení závodnice s úžasným tahem za úspěchem.

Jakub odvedl standart a odměnou mu byla bronzová medaile, Ben doplatil na špatnou volbu lyží, mohl pomýšlet při zdatném běhu do kopcovitých úseků současně se slabšími sjezdy rovněž na bednu, 8. příčka ale není k zahození.

Tereza se po vlažnějším začátku sezóny již dostává do lepší pohody a její opravdová chvíle ještě letos jistě přijde.

Adam Fellner v cestě za nominační jistotou seniorského MS odvedl výborný výkon, jen trio dukláků ho na stupně nepustilo, 7. místo Pechouška jako ryzího sprintera pobralo punc výborně „odklasikovaného“ běhu.

Po tréninkových lapáliích se Kozlovský dostává do řádného laufu a stříbrnou medailí to jen stvrzuje jak Stachanovci dalším hornickým rekordem.

Pro nadupaného Kima závod dostal ránu hned na startu, kdy zlomil hůl a jal se zdolat první kilometr bez ní, neb servisáci ještě domazávali lyže a když mu náhradní hůl nepodal ani reprezentační trenér, šance na pódium se rozplynuly, za bojovnost oceněn 7. místem.

FENIX sbírka cenných kovů se již druhý den hrdě rozpínala.

Neděle 3. února – SKATE hromadně

13. V. Peňáz

3. J. Byrtus, 8. A. Strouhalová, 10. K. Ryšková

5. J. Strouhal, 6. B. Vrbovský

6. T. Tvarůžková

1. V. Kozlovský, 3. K. Žalčík

Den se kabonil, z těžkých olověných mračen se stáčely krůpěje nehostinného deště, lepší zalézt do „betle“, to by však nebyli lyžaři, aby si nechali zajít choutky a nepustili se závěrečného dějství. Hromadné starty jsou vždy předzvěstím nástupů, soubojů, kolizí: hold pravý sportovní dresing.

Vojta se rozhodně netratil a třináctka byla tentokráte ta šťastná. Zmotivované Ryšková se Strouhalovou dlouho pošilhávaly po pódiu, leč tentokráte jejich úsilí stačilo alespoň na TOP 10. To za dalším kovem si vyšlapovala bez rozpaků Jolanta Byrtus, nová akvizice v našem týmu, a bronzová byla podkladem ke spokojenosti.

Starší dorostenci a rivalové každým coulem Strouhal s Vrbovským se většinu tratě přetahovali o vedení, leč v závěru se šumavský uragán přehnal přes jesenické duo, na velkém pódiu se hned slibovala příští pomsta...

Tvarůžková se zdatně pohybovala mezi reprezentantkami zvláště ve stoupáních, 6. místo ji slušelo. Snad více pechu by nepobral do torny ani pecháček, naši Vlado s Kimem se odtrhli od ostatních v osmičlenné skupině společně s reprezentanty, leč 3. km nezvládl jinak výborný Lukeš, ustlal si jak dlouhý tak široký a kdo jiný než Kim přes něj přelétl až do ochranných sítí, které ho jak vánočního kapra na minutu a půl uvěznily, než jej přítomný pořadatel vyprostil. Vlado se pádu brilantně vyhnul a do posledního stoupání se statečně držel čela závodu, celkově skončil pátý, avšak v juniorech z toho byl titul. Kima to nezlomilo a urputnou stíhačkou otočil osudem nepřízně až k na stupně vítězů. Do třetice všeho dobrého se přidal Michal Bráblík a jeho 13. místo i velmi dynamický projev ho konečně odměnil pořadím, jež zasluhuje titulek: „jen tak dál!“

Když vám podává hostinský účet, mnohdy leckomu padne brada, jesenickým vystavil mistrovský šampionát 3 tituly a dalších 5 medailí, tomu se dá říci žeň. Takových účtenek chlapci a děvčata více, držíme palce

zhor

Obrázek: aktuality/galerie/img-6961.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7016.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-6973.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-6799.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-6996.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-6985.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7028.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/1549288421_img-7100.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři