Fenix Ski Team v Zakopaném

Předminulý víkend závody v běhu na lyžích ve slovenské části Tater, ten právě uplynulý pak v severnější poloze – polském Zakopaném.

Tratě vypreparované do dokonalosti umělým sněhem doplněným přírodní nadílkou, atmosféra zimy jak se patří. Snad každý unese trochu závistivý povzdech trenéra – tento areál čítá 5 skokanských můstků, běžecké tratě, které jsou ještě doplněny dalším pouhých 5 km vzdáleným areálem včetně dráhy na kolečkové lyže, síť perfektně zajištěných sjezdovek, stadion na kopanou a míčové hry, atletická dráha, rychlobruslařský ovál dobudovávaný do podoby zastřešené haly, posilovny, bazény, regenerační centra, prostě kompletní kvalitní zázemí pro sportovce, ze kterého těží i široká sportuchtivá veřejnost. A obdobných středisek je v Polsku deset! Rád bych se v tu chvíli střetnul z některým z českých politiků a pobavil se s ním o podpoře sportu v ČR...!

Naše výprava však ukázala, že i v podstatně skromnějších podmínkách dokážeme připravit kvalitní sportovce, i když jsme byli oslabeni o čerstvou vítězku Tatranského poháru Emu Kouřilovou, která dala přednost doléčení nachlazení.

Víkend nabídl dva skatové závody ve velmi náročných profilech a na různých distancích. Po trénincích i absolvovaných závodech panovala všeobecná shoda o tom, že náročnost splňovala nejvyšší kritéria.

Výsledky:

Sobota: individuální závod 10/7,5/5 km skate

Mládežnické kategorii suverénně vévodil T. Cenek, který svou dravostí a vytříbenou technikou nedal nikomu šanci, stejně tak M. Szotkowska rozmetala mezinárodní konkurenci „na prašan“.

V juniorech se po ztrátě formy pomalu dostával do tempa F. Sázel, s 6. pořadím ale stále nebyl zcela spokojen.

U žen se statečně praly se soupeřkami A. Břečková (5. místo) i osmá A. Strouhalová, kterou více než trénink v současné době sužují studijní povinnosti na medicíně.

Nabitá kategorie mužů a juniorů poskytla vskutku zajímavý sport, a to zejména v podání nedávného vítěze Tatranského poháru V. Kozlovského. Ten očividně těží z náročné přípravy a umí svou formu v pravý čas prodat – cílem proběhl se značným náskokem a sklidil obdiv i polského hovorného komentátora. Také další běžci se rozhodně neztratili, na 6. místě skončil J. Strouhal, 10. doběhl do cíle M. Juřík a na 12. pozici K. Horník.

Neděle: individuální závod 15/10/7,5 km skate

I neděle se nesla v duchu našich zdařilých výkonů i výsledků, ač dosud dominantní V. Kozlovský volil jinou formu přípravy na vrchol sezony, kterým bude Mistrovství České republiky.

T. Cenek vybral variantu účasti ve vyšší kategorii a tam svým 10. místem mezi ostřílenými borci rozhodně nezklamal. Na vítězné vlně si plula mezi ostatními soupeřkami M. Szotkowska a s velkým náskokem se opět postavila na stupeň nejvyšší.

Obdobným výkonem kopírujícím takřka sobotní výsledek se prezentovala obě naše děvčata – A. Břečková vybojovala 5. pozici, A. Strouhalová dosáhla na 8. místo. Za odvedenou porci bojovnosti zasluhují velkou pochvalu.

Jako džin vypuštěný z láhve se od prvních metrů pohyboval na 10 km trase F. Sázel a tentokrát v perfektním tempu zvítězil stylem start – cíl. Potěšen návalem nové energie se vyšvihl při slavnostním ceremoniálu na zlatý stupínek.

Zajímavou partii rozehrálo trio FEJE J. Strouhal (5. místo), M. Juřík (6.) a K. Horník (7.), kteří se po celou 15 km dlouhou trať drali o nejlepší pořadí v rozmezí pouhých 10 sekund, drama se vším všudy… Jejich vystoupení určitě patřilo k ozdobám Polského poháru.

Radost pro celý FENIX SKI TEAM a potažmo i pro jesenické sportovní gymnázium. Tyto výsledky jsou snad tou nejlepší pozvánkou ke studiu právě na této škole, podporující mladé sportovce nejen v běžeckém lyžování, ale i v alpských disciplínách, cyklistice či sportovním lezení.

Za výpravu Fenix Ski Teamu Jeseník Květoslav Žalčík, trenér

Obrázek: aktuality/galerie/11d6311e-99b1-4763-b266-d88a02ced92b.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/36618dce-75e1-4157-806d-8b8bc05a7277.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/cd5dedbb-00ce-4fac-8b9e-e4d7d09dc263.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/e789ce9d-719f-4d0f-ac28-07001b6be28d.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři