GJ mezi třemi top školami, co se týče stipendiíí na studium v USA

Studenti GJ jsou velmi úspěšní v získávání ročních stipendií agentury FLEX na studium v USA, kde zdarma stráví rok v hostitelské rodině a mohou studovat na střední škole. V ČR existují jen dvě další školy a naše gymnázium, kde se již třem studentům podařilo dostat toto prestižní stipendium. 

Cesta k němu je dlouhá a plná zákrut, ale jistě stojí za to. 

Třetí studentkou, která nám příští školní rok odjede do USA,  je Marie Mikulová z 1C. Marušce přejeme jen samé krásné zážitky.

Zde je její krátký medailonek:

Jmenuji se Marie Mikulová, je mi šestnáct let a na Jesenicku žiji dva roky. Takže co by Vás tak mohlo zajímat?

Mám ráda přírodu, klavír, zpěv, pohyb, divadlo, cestování a samozřejmě lidi. Což je jeden z mnoha důvodů, proč se chci podívat do USA.

Minulý rok v září jsem podala přihlášku a zažádala o stipendium, které zařizuje organizace FLEX. Šance byly malé, takže jsem na to moc nespoléhala, ale řekla jsem si, že to aspoň zkusím. A tady bych chtěla poděkovat za podporu a pomoc paní ředitelce Hynkové a paní učitelce Seidlerové, bez kterých bych těžko mohla uspět.

Za pár měsíců jsem se dozvěděla, že jsem byla vybrána do semifinálového kola s dalšími přibližně 90 lidmi. Abych se mohla dostat dál musela jsem vyplnit dlouhou přihlášku a jet do Brna. V Brně jsem psala další eseje a měla pohovor s Country Representative Kateřinou Šantúrovou a nějakou paní z Washington D. C.

Uběhly další 2 měsíce a pamatuji si přesně, jak mi volala paní Šantúrová, aby mi sdělila, že jsem stipendium dostala. Hned na to ale řekla, ať se moc neraduji, protože ještě musím získat umístění. Tou dobou jsem byla na Erasmu ve Španělsku. Zpětně musím říct, že to byla to velmi vtipná situace, když jsem volala domů, že jim za chvílí na rok odletím.

No a nakonec mi přišel email s tím, že si mě vybrala rodina. A kam to vlastně jedu? Jedu do státu jménem Georgia. S rodinou jsme v kontaktu a zdají se úžasní.

Nemůžu se dočkat, až poznám novou zemi, nové lidi, jejich komunity a způsob života.

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři