Investovat do vzdělání znamená věřit v budoucnost

Je nám ctí oznámit, že naše gymnázium obdrželo velkorysý finanční dar. Byť je pro nás obdržení daru novinou radostnou, nelze opomenout smutné okolnosti, které se s ní pojí. Peníze nám odkázal náš bývalý student a absolvent pan Ing. Alois Přibyl, který bohužel v červnu minulého roku náhle zemřel ve věku 55 let.

Pan Alois Přibyl naši školu navštěvoval v letech 1982–1986 a dle slov svých dětí na ni v dobrém vzpomínal - až na tělocvik :-). Ve studiu pokračoval na Fakultě jaderné fyziky na ČVUT v Praze a po sametové revoluci navázal kariérou daňového poradce. Ačkoliv se ve svém oboru vypracoval velmi vysoko, s pokorou a skromností nikdy nezapomínal na to, odkud pochází. A i proto zřejmě ve své poslední vůli pamatoval i na naši školu.

Děkujeme Aloisi Přibylovi a jeho rodině za jejich štědrost a podporu, která nám umožní poskytovat ještě lepší vzdělání nejen našim současným studentům, ale i těm budoucím. S dědictvím bude nakládáno s vděkem, péčí a úctou, aby sloužilo naší vzdělávací komunitě co nejlépe.

Ještě jednou proto Aloisi Přibylovi děkujeme za jeho významný příspěvek naší škole a zarmoucené rodině přejeme mnoho sil.

Mgr. Šárka Hynková,

ředitelka školy

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři