Jablonec v ledovém krunýři

Konečně! Toto zvolání se neslo výpravou jesenických lyžařů vznášející se na křídlech Fenixu, jehož barvy reprezentují v cestě za prvním letošním závodem Českého poháru v běhu na lyžích. Po náročné přípravě a hodinách mnohdy úmorné dřiny (ale i psiny) se rozběhl seriál národních závodů. 

Vlastně se cestovalo ve zvláště pozitivním duchu, neb éterem se roznesla naprosto báječná zpráva, že na ZOH byli nominováni hned 2 naši sportovci, ryzí jeseničáci, odchovanci klubu FENIX SKI TEAMu Jeseník. Bezesporu natolik významný úspěch, který charakterizuje postavení běžeckého sportu v našem kraji, regionu i městě, hrdost sponzorů, rodičů, trenérů a funkcionářů. Sportovcům Adamovi Fellnerovi a Janu Pechouškovi obrovská gratulace a přání zdaru v závěru přípravy a především na samotných ZOH v Pekingu. Moc držíme palce, je to lyžařská bomba celé historie jesenického lyžování. Vzpomeňme na olympionika Jiřího Švuba, zesnulého po tragické nehodě, výjimečného Karla Štefla, který k naší lítosti je také „v pánu“ a Jiřího Magála, který vlastní bronzovou olympijskou medaili z Vancouveru. Tak chlapci, přejeme úspěšnou reprezentaci naší vlasti, našeho města a klubu!

V Jablonci se přece jenom podařila vykouzlit zimní atmosféra, hromady umělého sněhu dopomohly k možnosti připravit nesmírně náročnou trať. Podmínky vedly k tomu, že sportoviště bylo pokryto ledovou krustou lehce poprášenou prachovým sněhem. Znalci tratí již věděli své – náročná stoupání, ale především velmi nebezpečné sjezdy, které kdo nezvládl, odnášel si polámané hole či krvavé lišeje obličejových partií. Naštěstí k vážnému úrazu nedošlo, tak alespoň úleva v tomto směru...

Sprinterské souboje byly jako vždy na ostří loktů a přinesly zajímavou podívanou s řadou energických výkonů. Tzv. norský sprint přináší řadu alternativ, kdy jednotlivé rozjížďky nechávají první 2 postoupit, poslední 2 pak sestoupit o rozjížďku níže. Ale důležité je, že vychytralostem vždy dala na frak především bojovnost a výborný výkon. Naši se neztratili a několik výborných výsledků si v této disciplíně připsali na vrub FEJE.

Výsledky: sprint volnou technikou

Kvalifikace jednotlivých kategorií:

2. J. Cenek, 3. J. Strouhal, 7. K. Žalčík, 8. M. Matoušek

13. R. T. Velc

2. A. Břečková, 10. A. Strouhalová

11. A. Milerská

10. B. Gajdošová, 11. V. Macurová, 13. N. Mudrová

Celkový výsledek:

4. K. Žalčík, 5. J. Strouhal, 6. M. Matoušek, 7. J. Cenek

7. F. Sázel

3. A. Břečková, 8. A. Strouhalová

12. A. Milerská

11. B. Macurová, 12. N. Mudrová

Neděle zamotala hlavu trenérům a servismanům v přípravě lyží na klasickou techniku, těžká slohová práce, naše servisní buňka se však pochlapila a lyže měly potřebnou stoupavost i patřičnou rychlost. Na některých sportovcích však byla patrná obava z následků pádů a tak raději sjezdy plužili a okradli se o drahocenné vteřiny i o část vosku na skluznici. Rozhodně na pochvalu do cíle dorazili především Matoušek, Byrtus, Břečková, Sázel a Macurová, hodnota jejich výsledků přinesla vedení v celkovém pořadí Českého poháru. Snad tedy vyrůstají další naděje jesenického Fenixu třeba již na přespříští ZOH.

Výsledky: Klasika individuální start

5. M. Matoušek, 11. J. Cenek

6. K. Žalčík

3. J. Byrtus, 5. A. Břečková, 10. A. Strouhalová

14. A. Milerská

5. F. Sázel, 11. M. Juřík

5. B. Macurová, 12. V. Gajdošová

Přejeme všem mraky sněhu do dalšího období a hodně zdaru v budoucích lyžařských kláních.

zhor

Obrázek: aktuality/galerie/dsc-2756.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc-2336.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc-3038.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc-2548.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc-2892.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc-2757.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc-2865.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc-2743.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři