Jen krůček od zlata!

Republikové finále v přespolním běhu v rámci AŠSK ČR již tradičně hostil rekreační areál Stříbrný rybník v Malšově Lhotě nedaleko Hradce Králové, spíše vybízející i v tomto ročním období k plážovým radovánkám. Smyslem tohoto střetnutí mládeže z celé republiky je však prezentace natrénovaných hodin a mezi nejlepšími 15 kolektivy republiky um prezentovat co nejlépe svoji školu, město, kraj.

Tým dívek sportovní třídy ZŠ Nábřežní uvedl do areálu nadšený tělocvikář a trenér v jedné osobě Marek Fellner. Trať nahrávala spíše atletickým typům, neb pahorek spatřiti na trati možno nebylo, okolo Hradce Králové se hold nevyskytují, lyžařská parketa jsou jak známo pořádné krpále, tak bylo na družstvu děvčat řádně se zakousnout na hranici vůle do 90- členného startovního pole. Tradičně nejlépe se uměla se soupeřkami popasovat Ema Kouřilová, leč svůj tým nevytáhla lépe než na 11. místo, však i toto umístění stojí za pochvalu za odvedený sport a tento výsledek je perspektivní vhledem k dalším startům v následných ročnících.

Gymnázium Jeseník již tradičně reprezentovala 2 družstva, dívky i chlapci, obě vyrovnaná a s odhodláním doběhnout na medailových postech. Karolína Poulíková, Anna Strouhalová, Natálie Struhárová, Karolína Ryšková a Denisa Bakešová – toť celek, složený z našich nejlepších běžkyň, studentek oboru GSP Jeseník. Se startovním výstřelem se rozvlnily ladné křivky i postupující ženskost dívek v mohutném davu, plném něžné energie. Však boj to byl nefalšovaně lítý, tempo nabíralo na obrátkách od prvních kroků. Čelo prvního kola kontrolovala na zádech „šlank“ atletek naše Karolína Poulíková, v druhém kole se již promítla vyběhanost soupeřek z atletických drah. 6. místo v nabité konkurenci však patří k vysokému pozitivu naší lyžařky, za sebou táhnoucí k 15. místu Annu Strouhalovou a k 18. pozici Natálii Struhárovou.

Celková bilance po součtu týmu 4. místo a pouhé 4 body za bronzem, i slzička se drala, však tentokráte štípala sladce. Je to výrazný úspěch tohoto kolektivu a potěšení na naší straně.

Vyvrcholením obzvlášť zdařilé akce, která, doufejme, nezhyne na úbytě vlivem přemisťování dotací či neprůhledným finančním čachrům pak byl tříokruhový běh na 4 950 metrů. Naše chlapce na startovní rošt dovedl kapitán Kim a jejich huronský bojový pokřik už naháněl soupeřům do trenek bobky. První pocit z rozběhnuvšího se celku byl neskutečný, snad ani koně na Pardubické nedokázaly zvednout energetickou hladinu přítomného okamžiku. A to tempo nikterak nepovolovalo, tolika se chtělo každému vydat se nejen za sebe, nýbrž i za svůj tým. Kim Žalčík, Benjamin Vrbovský, Jakub Strouhal, Vítek Dvořák a Martin Bráblík, pětka gymnazistů – jeden za všechny, všichni za jednoho!

Kim se zaháčkoval za soupeře z Jindřichova Hradce a jal se je pronásledovat silovějším pojetím do vypuštění duše, dařilo se to až do 4km mety, pak již soupeři ovládli mezi sebou boj o zlato, však 3. místo je víc než vynikající.

Benjamín Vrbovský se po zranění vrátil ve velkém stylu a jeho 7. místo dokumentuje jeho talent. 11. příčka Kuby Strouhala a 21. místo Martina Bráblíka vytvořily napínavou formu očekávání součtu umístění, sen o zlatu se rozplynul záhy, však stříbrná pozice je pro Gymnázium Jeseník reprezentující celý Olomoucký kraj vynikající vizitkou.

Všem běžců a běžkyním Gymnázia Jeseník patří za výkony i výsledky velké uznání a současně poděkování za příkladnou reprezentaci své školy na vrcholné soutěži.

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři