Memoriál legendy v novém kabátě

Nechce se ani uvěřit, že letos je tomu již 27 let od skonu legendárního atleta-běžce, stříbrného olympijského medailisty a především úžasného člověka, opravdové osobnosti. Na počest Josefa Odložila se běhá každoročně memoriál nesoucí jeho jméno a každý, kdož vyběhne na trasu, vzdává tím zároveň hold jeho památce.

Pořadatelé FENIX SKI TEAMU společně s jesenickým gymnáziem se sportovní přípravou se zabývali otázkou zachovati tento letitý běh na tradiční trati u Svornosti či vzhledem k upadajícímu zázemí svěřit místo pořádání závodu na Rejvíz, k chatě nesoucí jeho jméno – Férovka – horská chata Josefa Odložila. Po dlouhé úvaze a zvážení všech okolností zvítězila alternativa nových tratí a zřejmě tím zadělala na novou tradici.

Slunečné počasí jak z partesu podpořilo úsilí pořadatelů zvládnout jednotlivé kategorie a podařilo se jim to náramně, patří jim opravdu velký dík.

Jednotlivé okruhy rýsovaly svůj směr i délku po místních lukách, kde ještě nedávno hnízdil chřástal, délka 100 m od těch nejmladších až po čtyřokruhové čtyři míle pro ty nejzdatnější. Dominovaly bojové výkony plné odhodlání vítězit, ale i u těch méně zdatných se ctí jejich vůle a odhodlání. Opravdové férové hodnoty, přidaná hodnota života a snad aktuálně i ten nejlepší způsob jak odrazit nápor koronaviru.

Startovní rošt neobsazovali pouze místní sportovci, je potěšující, že přes kolizi termínu s MČR v atletice se dostavilo i mnoho především moravských a východočeských klubů i jednotlivců.

Díky i za podporu 27. ročníku od místních sponzorů, obrovskou část pak nesla na bedrech rodina Ševčíkova a Odložilova, je na nich dodnes citelně znát stopy posmutnělosti a úcty k Josefovi a je vlastně dobře, že i po letech s pokorou nezapomínají především na to dobré, vzácné, jedinečné.

Z výsledkové listiny zaslouží obdiv nejen vítězové, ač ti především, nýbrž i další na slovo vzatí bojovníci na poli sportovním. Mnoho úžasných soubojů až na samou cílovou metu strhávalo hlasivky příznivců k povzbuzování i aplausu – žádné „solné sloupy“ bez vtažení do děje soutěží...

Těžko se vybírají ty „nej“ výkony, neb jich bylo více než dosti. Pozornost na sebe strhla v předžačkách Zina Kupková, která dokázala své vrstevnice i vrstevníky udolat úctyhodným během. U mladších měli vítězové Viktor Pavelka i Beáta Mudrová na trati i tatínky a řádně zatopily soupeřům, u starších pak dominovalo duo rýmařováků Sázel – Vinohradník, zatímco u děvčat se blýskla perfektním během Julie Kouřilová. U dorostu mladšího se historie téměř opakovala, vítěz chlapců Sázel napodobil bratra a u dívek vítězně s náskokem dominovala Vinohradníková. Starší odrůstající děvčata pokořila Svobodová a s neuvěřitelným náskokem si vydobyl triumf Horník. V hlavních kategoriích nedali šanci ostatním Anička Strouhalová a Ben Vrbovský, extratřída v podání obou.

U postarších pak vyběhaný Strapek i Kabourková z Moravského Berouna rovněž vítězně, Vrbovský st. a M. Žalčíková pak o kategorii výše na stupních nejvýše.

Velká gratulace dekorovaným i těm v zákulisí – pořadatelskému a rozhodcovskému sboru. A že náhody neexistují, dokazuje v průběhu závodu jev na nebi samém – kříž vytvořený proudovými letouny, jeden by zůstal paf, kdo však porozuměl, málem oněměl...

Zhor!

(Za organizátory Květoslav Žalčík)

Obrázek: aktuality/galerie/img-1466.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1432.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1431.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1461.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1446.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1476.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1504.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1496.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1506.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1527.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři