"Mistři!", znělo Mísečkami...

Někdy dokáže měsíc duben, nazývaný po právu aprílem, připravit fůru krkolomností v podobě proměn počasí. Pochlapil se i tentokrát, když z klasické jarní pohody během pár hodin přešel do mraziva, větrna a nevlídna.

Závěrečný díl národních soutěží v běhu na lyžích proběhl na Horních Mísečkách v podobě třídenního Mistrovství České republiky pro dorost a dospělé. Množství sněhu s výbornou úpravou i bezchybnou organizací jilemnických dávalo perfektní základ pro atraktivní boje ve sprintu, v soutěžení dvojic i v hromadných startech.

Trasy na Mísečkách patří jednoznačně k nejnáročnějším v naší republice, a tudíž třídenní klání v kombinaci se silnými mrazy dalo sáhnout sportovcům až na samé dno rezervoáru sil. Soutěže samotné jistě zvýraznila účast reprezentantů a olympioniků, bylo se na co dívat, což ocenila i početná obec fandů v podobě rodičů a lyžařských nadšenců.

Jesenická výprava čítala na 38 osob, bylo náročné vše zorganizovat a skloubit kvantitu s kvalitou. Za vše včetně výborně připravených lyží hovoří 11 mistrovských medailí, 2 mistrovské tituly a punc nejlepšího kolektivu republiky!

Pátek 1. 4. – sprint a sprint dvojic skate

Zdařilý úvod šampionátu pro naše barvy s plejádou vyhlášených rychlíků.

Že dokáže J. Cenek zvítězit v kvalifikaci i nad úspěšnými olympioniky, to už je mimořádný počin hodný ocenění. Perfektně si vedla i A. Břečková s J. Pechouškem a A. Fellnerem, v němž „bouchly sprinterské saze“, jejich čas i pořadí dávaly velkou šanci i do finálových bojů. Až heroické bylo nadšení mladých v kolektivním sprintu, zejména B. Macurové s V. Gajdošovou, A. Milerské s E. Kouřilovou a R. Velce s M. Juříkem – jednoznačně parádní představení. FEJE z toho vyšel se šesti medailemi, skutečně husarský kousek.

Uvádíme pořadí sprintu v kvalifikaci s finálovým umístěním:

2/2 A. Břečková, 10/10 J. Byrtusová

1/6 J. Cenek, 3/3 J. Pechoušek, 4/2 A. Fellner, 8/4 V. Kozlovský, 7/10 J. Strouhal

Sprint dvojic

2. A. Milerská – E. Kouřilová, 3. B. Macurová – V. Gajdošová, 3. R. Velc – M. Juřík,

10. M. Mičkerová – M. Hloušková, 11. T. Cenek – O. Černoch, 13. O. Baslar – A. Záhorec

Sobota 2. 4. – štafety klasika

Kolektivy našlapané nejlepšími zástupci klubů, vždy mimořádná motivace uspět za sebe i ostatní, pro někoho pocit svazující, pro většinu burcující ke snaze získat vytouženou medaili. A jeseničtí neladili na druhé housličky, hezky od podlahy patřili v každé kategorii k nejlepším, odměnou byly další tři medaile. Když Adam Fellner do cíle v nejprestižnější kategorii mužů uháněl s klubovou vlajkou, leckomu se draly do očí slzy. Přepsali jsme historii, titul poprvé do Jeseníku. A lesem se neslo huronské „Mistři, mistři …“

Neskutečně se vytáhli k M. Juříkovi R. Velc s A. Záhorcem, sen se stal skutečností.

A když na prvním úseku ukázala záda všem A. Milerská a připravila tak půdu bojovnici M. Mičkerové, dílo dokonala E. Kouřilová ve stříbrném opojení.

Zrcadlo výsledků štafetových běhů

3. M. Juřík  P. Velc – A. Záhorec 

12. M. Kautz – K. Horník – D. Profous

9. J. Cenek – M. Matoušek – J. Strouhal

9. B. Macurová – N. Mudrová – V. Gajdošová

5. A. Břečková – J. Byrtus – A. Strouhalová

2. A. Milerská – M. Mičkerová – E. Kouřilová

1. K. Žalčík – V. Kozlovský – A. Fellner

Neděle 3. 4. – hromadný start skate

Závěrečný díl dával tušit další atraktivní soutěžení, neboť všechny starty proběhly hromadně, a to je pro závodníky to pravé „maso“. Vidět letět i 60 sportovců ve sjezdu plnou rychlostí, to se vám nadzvedne bekovka. I pády byly, bohužel také k běhu patří, naštěstí nic závažného.

Největší pochvala patří z našich běžců výborně bojující A. Milerské a při plné chuti a při silách zápolící E. Kouřilové, vynikající výkony. Kousek od pódia skončil i výborně běžící T. Cenek. Svůj zřejmě poslední mistrovský závod si odběhl na 8. místě Kim Žalčík, nikomu v kategorii mužů nedal šanci Adam Fellner a doběhl si po zásluze pro další triumf. Zlato do Jeseníku rozšířilo celkovou sbírku medailí na 11, to už je opravdová žeň. Jen tak dále!

S velkou chutí do další sezóny tak budou ve sportovních třídách jesenického gymnázia pod křídly Fenixu končit úspěšnou zimu všichni naši sportovci i jejich příznivci.

Květoslav Žalčík, trenér

Obrázek: aktuality/galerie/img-7599.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7626.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7889.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7793.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7724.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7812.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7633.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7510.jpg
Tag: gsp

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři