Na Gymnáziu Jeseník se rozezněly cizí jazyky

V neděli 22. května do Jeseníku dorazily tři skupiny zahraničních studentů a jejich učitelů, aby spolu s českými studenty a učiteli prožily projektový týden Erasmus+ plný poznávání, spolupráce, ale i zábavy. A tak se Jeseníkem rozezněla nejen angličtina, která je komunikačním jazykem projektu, ale také francouzština, španělština a litevština.

První den projektového setkání čeští studenti představili svým kamarádům školu a její okolí, centrum města a také si vyzkoušeli různé aktivity, aby se lépe poznali, a trochu také malovali. Odpoledne se pak celá početná skupina 75 osob vydala na prohlídku Lázní Jeseník. Další den dopoledne si všichni ve škole vyzkoušeli různé chemické a fyzikální pokusy a programovali a hráli si s roboty. A odpoledne se vyřádili v Adrenalin parku v České Vsi. Ve středu pak pokračovali v adrenalinových aktivitách ve středisku Dolní Morava, kde se všichni do jednoho vydali na nedávno otevřený nejdelší visutý most na světě. I čtvrtek byl ve znamení celodenního výletu, tentokrát do Velkých Losin, kde navštívili továrnu na výrobu ručního papíru a pak se koupali a relaxovali v termálních lázních.

V pátek všichni studenti usedli za obrazovky počítačů a v mezinárodních týmech vytvářeli krátké filmy nebo prezentace, ve kterých všechny své zážitky z prožitého týdne zachytili. Následovala slavnostní prezentace prací a oficiální rozloučení na půdě školy.

Cílem tohoto projektu financovaného z prostředků EU je umožnit mladým lidem cestovat, poznávat nové země a kultury, navazovat nová přátelství a procvičit si komunikaci v angličtině, což se v rámci tohoto týdne opravdu podařilo. Navíc se mnozí studenti neloučili na dlouho, protože již na začátku června vyrazí další skupina českých studentů do Francie a v druhé polovině září se uskuteční projektový týden v Litvě.

Šárka Hynková

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitel:
  • zástupce ředitele:
     
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři