Na návštěvě u amerického velvyslance

Dne 24. září se konala recepce v rezidenci amerického prezidenta, na kterou byli pozváni všichni američtí asistenti působící v České republice, jejich mentoři a ředitelé škol. Tímto pozváním americký velvyslanec Stephen B. King vyjádřil svou podporu programu Fulbright komise, která pobyt amerických studentů v ČR zajišťuje a také školám a mentorům, kteří pak pobyt asistentů realizují v praxi.

Jesenické Gymnázium spolupracuje s Larsem Moellerem, studentem učitelství na americké univerzitě, který v tomto školním roce bude působit jako asistent ve výuce angličtiny. Jeho pobyt je financován z výše zmíněné komise J. Williama Fulbrighta, což je mezivládní česko-americká organizace založená za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými prostřednictvím stipendijních programů a poradenských a informačních služeb. Do programu asistentů ve výuce se v letošním roce přihlásilo 190 středních škol z celé České republiky a na základě kvality žádostí bylo nakonec vybráno 30 škol, kde působí asistenti z různých koutů USA.

Larsovi je 23 let a chtěl být umístěn do malého města v horách, což se mu splnilo a jeho první dojmy jsou jen pozitivní. Velmi rychle se zabydlel ve svém krásném pronajatém bytě, již prozkoumal město Jeseník a blízké okolí, a rovněž se zúčastnil komunitních a sportovních aktivit. Se začátkem školního roku se naplno zapojil i do výuky. Cílem této spolupráce je, aby pravidelně jednou týdně působil v každé skupině angličtiny na vyšším gymnáziu, a navíc se Lars zapojí i do sportovních a projektových aktivit školy. Nad rámec výuky také nabízí studentům, učitelům a jesenické veřejnosti možnost zapojení se do odpoledních aktivit ve formě diskuzí, výletů do hor nebo sportovních kroužků.

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři