Na vodě jako doma

Naše třída 3.C se úspěšně vrátila z týdenního cyklo-vodáckého kurzu. A řeknu vám bylo to něco.

Nevěřila jsem tomu, že to vůbec zvládnu a myslím, že nemluvím sama za sebe. Když jsem se vyptávala kamarádů z vyšších tříd, docela mě svými zážitky vyděsili. Bála jsem se, že ani nedojedu do cíle, překonala jsem však všechny své hranice a určitě nejsem sama kdo si sáhl na dno.

Uteklo to jako voda, a když už jsme u té vody, myslím že to byl jeden z nejzajímavějších zážitků v mém životě. Někteří jsou samozřejmě ostřílení kanoisti a kajakáři, ale našel se mezi námi i někdo, kdo byl v lodi poprvé, a i ten to zvládl na výbornou.

Některým z nás se dokonce povedlo sedět v lodi i se suchýma nohama, což nám (mně) všichni záviděli. Některým se naopak povedlo skončit ve vodě s lodí vzhůru nohama, a podotýkám, ne jednou. Pak už nezbylo než vylít vodu, vysušit loď a mohli jsme se plavit dál. Ti, co se nepřevrátili, byli velmi rádi, že jsou suší, ale zde se pak projevilo přátelství, protože naši drazí mokří spolužáci přišli na výborný nápad, a to ten, že pádlem se bezvadně cáká voda. Myslím, že si každý dovede představit, co se dělo.

Co ještě dodat, na kole jsme si opravdu dali někdy do těla, protože všude kolem nás kopce a kopce učitelé milují, takže kdykoliv jsme někam jeli, bylo to kam? Správně, do kopce. Ale dokázali jsme, hlavně sami sobě, že žádná překážka pro nás není těžká. Překonali jsme své limity, a to je podle mě velký úspěch.

Největší strach jsem měla z cesty zpět, protože nás tam měl čekat celkem velký kopec a já už se viděla, jak jdu po krajnici a tlačím kolo, ale naopak, po týdenním tréninku jsem ho vyšlapala jako zkušený cyklista. Ale hlavní je, že jsme se dostali na vrchol a pak už jen z kopce dolů.

Na konec bych chtěla poděkovat učitelům, kteří s námi jeli a samozřejmě velké díky patří našim vodákům, kteří nás naučili co a jak na vodě i na souši.

No, a to je tak asi vše. Nelituji svého rozhodnutí a určitě bych si to velmi ráda zopakovala.

Takže, až se budete plavit po vodě a potkáte další loď, nezapomeňte pozdravit AHOJ!

Za účastníky kurzu Jana Vrbová 3. C

Obrázek: aktuality/galerie/1663747761_microsoftteams-image-2-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-1-.png
Obrázek: aktuality/galerie/1663747761_microsoftteams-image-5-.png
Obrázek: aktuality/galerie/1663747761_microsoftteams-image-4-.png
Obrázek: aktuality/galerie/1663747761_microsoftteams-image-3-.png
Obrázek: aktuality/galerie/1663747761_microsoftteams-image-6-.png

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři