O mistrovské tituly na Vysočině

Třídenní mistrovské soutěže v běhu na lyžích s účastí kompletních reprezentačních družstev ve Vysočina aréně dávaly nahlédnout na aktuální formu jednotlivých závodníků s ambicemi na nejvyšší posty, ovšem ve hře bylo mnohem více – finální souboje o účast na Mistrovství světa juniorské a „23“ kategorie.

Vzhledem k blížícímu se SP v biatlonu na místních tratích pořadatelé připravili areál jak se sluší a patří, a tak vše již měli v rukou samotní aktéři – běžci a běžkyně na lyžích.

Sprint klasicky

Jesenickým citelně chyběl sprinter každým coulem Jan Pechoušek, upoután na lože, přesto jako tým šli s kůží na trh se vztyčenou hlavou.

M. Mičkerová místo v TOP 10, stejně jako ambiciózní M. Juřík. Pódium si naopak 6. příčkou vychutnal J. Medek, energie z něj jen sálala.

To stále se lepšící J. Byrtus zamáčkla slzičku za bramborovou medaili, však výkon urputný se jevil...

A. Fellner to bral jako zdařilou rozjížďku pro další boje, výkon druhého v kvalifikaci J. Strouhala budil zaslouženou pozornost.

Individuální závod skate

A. Fellner se celou trať dral za úspěchem, 4. místo a bojovnost jak má být patřily k pozitivům výpravy FEJE.

Na dotek medailí se svým vystoupením přiřadili i 5. B. Vrbovský a 6. J. Medek, u děvčat pak se snahou v zádech doběhla na 13. místě K. Ryšková.

Pro stříbro si zaslouženě doběhla J. Byrtus mezi juniorkami.

M. Juřík zůstal o pár kroků za bronzem u mladších, M. Mičkerová si doklouzala pro krásné 9. místo.

Hromadný start klasicky

M. Mičkerová nabourala poklid nedělního dopoledne sympatickým 11. místem, to M. Juřík by mohl udělat z bramborových medailí párty – další 4. místo už i samotného závodníka podněcuje dostat se v budoucnu výše. Dobře jej v kategorii doplnil A. Záhorec 9. pozicí.

O opravdovém „pechu“ po běhu na 10 km může hovořit B. Vrbovský, kdy mu medaile utekla o 0,1 sekundy, to je v překladu cca 60 cm!!! Jeden by brečel, Ben se však zabejčil, že neřekl ještě své poslední slovo… Radost přinesl i 12. místem K. Horník, mezi dorostenci se pochlapil 10. místem T. Solowski.

Juniorky táhla svým výkonem i bronzovým ohodnocením J. Byrtus, 6. K. Poulíková má rozhodně na více, velmi zdařile si počínala na 7. místě A. Strouhalová.

Muži si to rozdávali jak karbaníci po půlnoci a hodnotu má 14. místo M. Bráblíka, do posledních metrů o titul bojoval jako lev A. Fellner, ve finále z toho byla stříbrná pozice.

Budeme všem našim „fenixákům“ držet palce ve 2. části sezóny a jako přídavek přát i příznivější zimu.

zhor

Tag: GSP

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři