Paráda ve Vysočina aréně

Kdož procházel Vysočinou začátkem prosince a pátral po sněhové vločce, utřel. To až proslulé biatlonové zastaveníčko ve Vysočina aréně rozběhlo sněhová děla a zakrylo sněhovou pokrývkou standartní tratě a jakmile s Novým rokem začal seriál OPA cupu, vlastně béčkový Světový pohár v běhu na lyžích, v Novém Městě na Moravě byl uvítán ryze zimní atmosférou s řadou sněhových přeháněk. Zima se vší parádou.

OPA cup se zahraniční účastí 18 států nabral na vážnosti i skutečností, že jej UBD SL (úsek běžeckých disciplín svazu lyžování) vypsal jako nominační závod na mistrovství světa, mistrovství světa juniorů i na EYOF – olympiádu mládeže.

Ač se venku čerti ženili se sněhovými poryvy, servisní týmy se o to více vynasnažili se svým nádobíčkem, jež činí lyže skluznými i stoupavými zároveň. „Těžká slohová práce“, řekl by klasik, kdy se stopa měnila ve své struktuře sněhu, a tak cestička z lyžařských buněk k testovacím okruhům připomínala vojenské manévry elitních žoldnéřů – všude pobíhající servismani špekulující o finální verzi „mázy“.

A samotní sportovci, snažící se rozběhat předstartovní nervozitku, si dávali do těla předepsanou formu zapracování jak z lyžařské učebnice.

Pátek – SPRINT jednotlivců klasicky

K našim nejžhavějším želízkům v ohni patřil veleúspěšný sprinter, ověnčený body ze Světového poháru, Jan Pechoušek. Z kvalifikace si připsal 12. pořadí, však tělo zradila nastupující angína, neumožňující mu další boje. Velká škoda, Honza má našlápnuto i na seniorské MS. Velmi zdatně prošel touto disciplínou ryzí vytrvalec Kim Žalčík a jeho 20. příčka je obrovským posunem, což teprve výkon o 2 roky mladšího Jakuba Strouhala, který rozmetal všechny české vrstevníky a vklínil se 27. příčkou mezi juniorskou elitu, jak za ním tála stopa.

Sobota – SKATE individuální závod

Sníh trefně přezdívaný „mýdlo“, bo udržet lyže ve chtěném směru vyžadovalo opravdový lyžařský kumšt, napovídal o technické zdatnosti jednotlivých běžců a barvám FENIX SKI TEAMU přinesl skutečné zhodnocení náročné přípravy. V ženách nedosáhla vrcholu Tereza Tvarůžková, však 18. místem už se blýská na lepší časy. Kájina Poulíková chtěla více, nepodržely jí však lyže. Mezi juniory řádili na 13. místě Vlado Kozlovský, na 16. i s pádem Kim Žalčík. A což teprve mezi mládežníky, sled pořadí 1. J. Byrtus, 9. A. Strouhalová, 14. K. Ryšková, 17. K. Mičkerová, u chlapců 3. J. Strouhal, 5. J. Medek, 9. B. Vrbovský, 11. J. Cenek

Pochvala a zase jenom pochvala, snad ani proslulý Ein Kessel Buntes by nepřipravil takové galapředstavení, jaké předvedli běžci FENIXU.

Neděle KLASIKA hromadné starty

Kájina se rozběhla pro další postupovou šanci, její 22. příčka má mezi juniorkami vysokou hodnotu. Junioři se nepotkali s měnícími se podmínkami s nejlepší mázou, však Kim ve stylu fenomenálního Klaeba dlouho cuchal nervy čelu závodu, které si vykluzovalo na pohodlných lyžích, v závěru už to bylo na „krev“, však 11. místo za daných podmínek sneslo nepřísnější měřítko. A když do stopy vrhla kategorie U 18, opět se lyžovalo pod taktovkou jesenických a zahraničních sportovců. Řeč čísel pořadí hovoří za vše:

2. J. Strouhal, 6. B. Vrbovský, 17. J. Cenek, 19. J. Medek

2. J. Byrtus, 9. A. Strouhalová, 15. K. Ryšková, 18. K. Mičkerová

Netřeba dodávat ni žádných dovětků, FENIX se hold pochlapil i v mezinárodním měřítku, a to se muselo odrazit i na nominacích.

MS v Seefeldu – zde ještě neuzavřeno, však vše nasvědčuje na naši účast 2 sportovců – Adama Fellnera a Jana Pechouška.

MS juniorů v Lahti – radost nám přinesli Kim Žalčík a Vladimír Kozlovský, Karolína Poulíková při onemocnění na OPA Isolaccia o tuto reálnou možnost přišla, k naší nemalé lítosti.

EYOF Sarajevo – do české výpravy potvrzeni 4 naši fénixáci, všichni studenti jesenického gymnázia – Jakub Strouhal, Ben Vrbovský, Jakub Medek, Jolanta Byrtus, a to ještě věřte nevěřte, utekla nominace Aničce Strouhalové o 24 setin vteřiny!!!!

V pohádkách se doporučuje „kdo nevěří, ať tam běží!“, toto není ani tak pohádka, jen naplnění snů našich lyžařů-běžců.

Náš klub i naše Gymnázium se dostává v historické rovině na nejvyšší příčku v republice! Skutečné zhodnocení píle sportovců, naplnění práce trenérské i manažerské, funkcionářské, podpory rodičů, vedení radnice, kraje a přízně sponzorů.

S potleskem si počkejme až po návratu z těchto nejvrcholnějších světových soutěží, avšak pochvalu již za vybojované nominace udělme všem, kdož k dílu ruce přiložili.

zhor

Tag: GSP

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři