Parádní double na Tatranském poháru

Kdysi vskutku věhlasný závod Vysokých Tater – Tatranský pohár – si ponechal svou identitu a rok od roku se snaží zvyšováním mezinárodní konkurence vyšplhat minimálně na úroveň předešlého období.

Výborná sněhová pokrývka spolu s bodrou slovenštinou v symbióze s odpovědnými pořadateli namíchala bezvadný běžecký koktejl sportovcům ze sedmi zemí, včetně reprezentantů tolik se v současné době trápící Ukrajiny – jejich samotná účast i předvedené výkony snesou opravdovou poklonu.

Výprava našich lyžařů-běžců se vydala na východ především v touze prozávodit víkend u našich sousedů, neboť domácí podmínky pro uspořádání národních závodů dosud chybí. To je samozřejmě na škodu našemu bílému sportu, leč bojovat se vyplácí až do samotného konce a zima jistě ještě nabídne lyžařům svou příznivější tvář.

Tatranský pohár v Areálu snů na Štrbském Plese připravil ve svém programu dvoudenní závody ve sprintu klasicky a individuální soutěž v bruslení. Soutěže pod vrcholky velehor provázelo slunce, náruč pohostinných pořadatelů a dobrá nálada, tu a tam přišla řeč i na téma rozdělení republiky, povětšinou v nostalgické tónině. Sportovce však především spojuje touha dosáhnout co nejlepších výsledků a z jejich projevu se dala vyčíst nejen velká bojovnost, nýbrž u mnohých i opravdový lyžařský kumšt.

Sobota – sprint klasicky:

Na velmi náročných tratích ve vysoké nadmořské výšce náš servis tradičně sáhl po správném mazivu a lyže jesenické běžce podržely jak v partiích stoupání, tak v pasážích sjezdu. Už v kvalifikaci ukázali pravou bojovnou tvář především E. Kouřilová s V. Kozlovským, rovněž tak F. Sázel, A. Milerská a A. Břečková se vytáhli. Husarského kousku dosáhl J. Strouhal, který i s desetisekundovou penalizací dokázal postoupit do hlavní soutěže, hučku dolů!

Ve finále do posledních metrů dotíral na vítězství V. Kozlovský, avšak soupeř byl tentokrát rychlejší. I tak 2. místo patřilo mezi vynikající výkony našeho týmu.

Což teprve na trati spojené kategorie žen, juniorek a dorostenek. K jasným favoritkám patřila olympionička Klementová, ale zrak ji vytřela nebojácným výkonem a nezadržitelným finišem naše Ema Kouřilová a získala tak na letošním Tatranském poháru vskutku parádní vítězství. Zapsáno bude zlatým písmem do historie této soutěže.

Výsledky – první číslo označuje pořadí v kvalifikaci, za lomítkem je uvedeno finální pořadí:

4./2. V. Kozlovský, 11./13. F. Sázel, 29./5. J. Strouhal, 12./11. M. Juřík, 16./16. T. Cenek, 2./1. E. Kouřilová, 11./6. A. Milerská, 14./8. A. Břečková, 18./16. A. Strouhalová

Neděle: individuální závod – skate

Přízeň slunečního pořadí a náročný 2,5 km dlouhý okruh s nástrahami ostrých sjezdů i mimořádných kopců se mísily ve „skatovém“ nedělním dni. Na opravdové výsluní stupňů vítězů tedy mohli pomýšlet jen výjimečně připravení sportovci na úzkých prkýnkách. Kategorie byly spojeny stejně jako v sobotu v jednolitém startovním poli dorostu, juniorů a dospělých, což bylo velkou příležitostí mladých získat nejednu zkušenost a porovnat síly s protřelejšími závodníky.

Opět výborně si počínající E. Kouřilová ovládla minisoutěž mezi jesenickými a při pohledu do celkové výsledkové listiny jednoznačně opanovala kategorii dorostenek, její velká rivalka A. Milerská pak dosáhla v nádherném souboji na 2. místo.

Vyvrcholení Tatranského poháru přišlo v podání mužů. Neskutečně běžel trenér Michal Kautz a jeho 6. místo bez cílené přípravy je neuvěřitelné. Výborně si počínal i technicky bravurní M. Juřík. Po vlažnějším začátku se do všech soupeřů zakousl Vladimír Kozlovský a v dalších okruzích již nenechal nikoho na pochybách, kdo je letošním králem Tater. Suverénním způsobem doběhl na zlaté pozici a tím podtrhl velký úspěch jesenického lyžování se vším všudy. Velká gratulace a přání dobré formy na dalších závodech, především mezinárodního charakteru.

Výsledky:

5./1. E. Kouřilová, 6./2. A. Milerská, 7. A. Břečková, 16. A. Strouhalová, 1. V. Kozlovský, 6. M. Kautz, 11./2. M. Juřík, 24./7. F. Sázel

Za FENIX SKI TEAM Jeseník Květoslav Žalčík

Obrázek: aktuality/galerie/1.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/1674137312_2.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/3.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři