PositivJE motivátor s Markem Pavlíkem

V pátek 20. října nás hned během první hodiny navštívil absolvent našeho gymnázia Marek Pavlík, aby nám ukázal, že i s něčím, jako je rezonanční ultrazvuková spektroskopie kompaktu ternární slitiny Cu-Al-Ni s tvarovou pamětí připravených technologií SPS (název jeho bakalářské práce), se dá dobýt svět!

Vyslechli jsme si jeho příběh o tom, jak se z ne přímo hvězdného studenta stal profesionál ve svém oboru, cestovatel, spoluorganizátor adaptačních kurzů a při tom všem i milující táta. Během pětačtyřiceti minut jsme se s ním vypravili na cestu z jesenického gymnázia přes Vysoké učení technické v Brně do Švédska, Jižní Koreje, Ománu a ještě mnohem dál. Jeho práce zahrnuje vše od práce s počítačem přes mechanickou činnost, komunikaci až po uklízení na pracovišti při dlouhém čekání.

Díky projektu positivJE jsme tak mohli poznat mladého, pozitivního a inspirativního člověka, který navíc pochází z našeho kraje a svůj příběh nám pověděl se vším všudy. A i přesto, nebo možná právě díky tomu, že ne všechno šlo vždy podle plánu, řídí celý svět turbín právě od nás z Jesenicka!

A s takovým nakopnutím hned po ránu nám ty informace celý den skákaly do hlavy málem samy! Ale jenom málem.

Adriana Búranová, oktáva A

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři