Pozvánka do divadla

Gymnaziální divadelní soubor Nezakopneš si dovoluje pozvat studentky a studenty naší školy jakož i vážené kantorstvo v závěru školního roku na premiéru nové hry s názvem Spy Story aneb příliš mnoho agentů. Motivy k novému kusu jsme našli v divadelní hře našeho doslova srdečního dramatika – nestora americké postmoderny Woodyho Allena, který je autorem značně praštěné špionské komedie odehrávající se v době studené války na pražském velvyslanectví Spojených států amerických.

V náročné „allenovské“ roli uvidíte Jonáše Worma, jemuž zdatně sekundují Matouš Válek coby syn velvyslance, Lukáš Vašátko v roli faráře – disidenta a obětavě hrající letošní maturant Ondra Stránský, který se zhostil úlohy vychytralého a podezřívavého soudruha Korejse. Dámských rolí se ujaly Sára Štelclová a další maturantka Eva Švubová coby zaměstnankyně velvyslanectví, Míša Baránková a Klára Slavíková jako dokonalá americká manželka a Lenka Nemeškalová v alternaci s Nikolou Žurkovou jako svobodomyslná dívka ze západu. Nesmíme opomenout Apolenku Plevačovou, jejíž kreace v roli agresivní a straně oddané soudružky Červené jistě utkví vnímavému divákovi v paměti. V dalších možná rozsahem, nikoli však významem menších rolích se můžete těšit na Báru Kozakovou a Sofii Malinkovou, Dana Sekaninu a Boba Krytináře. Technickou podporu budou mít na starosti Dominik Ćerný a Šimon Kukla, další členové divadla mají spoustu práce v zákulisí. A samozřejmě – možná tu nejdůležitější úlohu v naší hře má postava jednoho z největších popkulturních idolů, jehož písně a podmanivý hlas hru doprovázejí.
Zbývá jen upozornit, že premiéra pro jesenickou veřejnost je naplánována na 16. červen a den poté – 17. června budeme hrát pro naši školu. Těšíme se na vás a věříme, že i vy se máte na co těšit! ????
Michaela Janská
 

Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-218-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-214-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-216-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-217-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-215-.png

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři