Pozvánka na MČR mládeže v silniční cyklistice

Vážení partneři, sponzoři a příznivci Force team Jeseník,

dovolte, abych vás pozval 8. a 10. července na Mistrovství České republiky v silniční cyklistice handicapovaných 2022 a Mistrovství České republiky mládeže v silniční cyklistice 2022, která pořádá náš cyklistický tým mládeže Force team Jeseník (viz plakát v příloze).

Neváhejte a přijďte se podívat v pátek 8. července, kdy se bude konat časovka a v neděli 10. července, kdy pořádáme silniční závody, a to v Mikulovicích na Jesenicku. Závody se konají za účasti Jiřího Ježka, šestinásobného paralympijského vítěze a šestinásobného mistra světa a pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka.

Co se nám za poslední dobu podařilo? Čím se můžeme pochlubit?

Počet skupin přípravky se zvýšil ze tří na čtyři. Podařilo se nám vychovat nové trenéry, kteří se díky výkonnostně vyrovnaným skupinám budou moci věnovat dětem ještě pečlivěji a efektivněji.

Na Mistrovství Olomouckého kraje v silniční cyklistice jsme dosáhli skvělých výsledků. Naši závodníci, od přípravky po juniory, vybojovali deset medailí.

Na Letní olympijské hry mládeže 2022 se nominovaly tři naše závodnice.

První víkend v květnu jsme si odvezli patnáct medailí a tento úspěch jsme minulý víkend zopakovali. Ze závodů VC Losiny, Techniserv Cup Starý Jičín, PRIMA CUP Sázava, Šumná jízda Jeseník a mistrovství SPAC ve Starém Jičíně jsme dovezli třináct medailí. Téměř polovina byla první místa. Parádní výkony však předváděli i ti závodníci, kteří na bedně neskončili. Třeba v silničním závodě Českého poháru Techniserv Cup Starý Jičín si pro páté místo dojela naše nová závodnice Zuzka Krátká, skvělé osmé místo pak obsadila závodnice z přípravky Nelča Smolíková.

Filip Řeha, odchovanec Force team Jeseník a jesenický rodák, se účastnil největšího cyklistického etapového závodu jezdců do 23 let a zařadil se tak mezi domácí i světovou cyklistickou elitu. Skvělého výsledku dosáhl v časovce jednotlivců, kdy ze 138 špičkových cyklistů obsadil 28. místo.

U Závodu Míru U23 Grand Prix Jeseníky ještě zůstaneme. Naše děti v týmových dresech startovaly první a závěrečnou etapu závodu, a to po boku starostky města Jeseníku a v hledáčku profesionálních fotografů a republikových médií. Vidět jsme (a vy s námi) byli po celou dobu závodu, kdy jsme objížděli všechny etapy.

Chcete-li o našem klubu vědět víc, navštivte webové stránky forceteamjesenik.cz.