Prázdninové Tatry v potu tváře

Oblíbená destinace evropských turistů - Vysoké Tatry - se pravidelně o prázdninách stává hostitelem i našich lyžařů běžců FENIX SKI TEAMu Jeseník. Ještě neoschne inkoust na gymnaziálních vysvědčeních a už si to běžci hrnou na sportovní campy, tím prvním byl počátkem července Liberec a po pár dnech volna navazující Štrbské Pleso.

Z domovských zpráv plyne, že Evropa se souží tropickými teplotami, to velehory našich „bratou“ jsou denně zalévány notnou dávkou dešťové vody, což prospívá k osvěžení klimatu této oblasti, notabene i k lehkým úpravám plánů, neb po zásazích bleskem se už domů nevrátilo mnoho nerozvážných Čechů, tak raději občas hamstnem na ruční brzdu a přeorganizujeme denní plán.

Třináctidenní rozsah soustředění plní rysy vrcholového sportování a tomu i odpovídá rozsah únavy, jež každým dnem nabírá na intenzitě i rozmanitosti, ve výrazech „mám haksny jako z olova“, „bolí mě celý člověk“, „střílej mě kolena“, „jdu si oholit nohy, ať jsem lehčí“ nalézáme celý arzenál bolístek, jež se mnohdy dávají dohromady i několik dní.

Výslednicí je zdolání všech vrcholů západních a středních Tater, potažmo běh proti stopkám na Ostrvu i měřené tréninky na kolečkových lyžích, jó až se zima zeptá, cos dělal lyžaři v létě, pak dostaví se nadupaný soubor FENIXu a věřme, že bude hrát důstojnou roli při nominacích na světové juniorské i seniorské soutěže. Tou pravou náplastí na úbytek energie je večerní procházka za zmrzlinou, makovcem či „smädným mnichem“ a těšení se na toliko posilující spánek, ten je spolehlivým obráncem únavy, obráncem pevným jako kdysi legendární Ragulin.

Tak ať se blýská hlavně na lepší časy nejen v lyžování, tady na nás odevšad kouká usměvavá paní Čaputová, která ve zdejší zemi jest prezidentkou.

zhor

Obrázek: aktuality/galerie/img-9242.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-9243.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-9239.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-9236.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-9231.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři