Prezentace ČVUT naším absolventem

Hned po vánočních prázdninách nás ve škole navštívil absolvent našeho gymnázia Karel Kubíček. Studuje druhým rokem na ČVUT v Praze a přišel se s námi podělit o své zkušenosti s vysokoškolským životem. Představil tuto vysokou školu a hlavně stavební fakultu, kterou studuje.

Úvodem dal 3. a 4. ročníkům kratičký test (co znamená zkratka ČVUT, kolik má fakult, složky betonu, druhy betonu, cena jízdného do Prahy z Jeseníku…). Ti, co měli nejvíce správných odpovědí, byli hned odměněni diářem.

Karel seznámil studenty s historií ČVUT, podal informace o přijímacím řízení, o studentském životě i bydlení na kolejích na Strahově, přiblížil základní studijní obory.

Poutavě a vtipně mluvil o zázemí pro studenty, vysvětlil systém semestrů i zkouškového období, naši studenti měli možnost vznést dotazy.

Velmi pozitivně hodnotil vzdělávání přírodovědných oborů zde na gymnáziu, poukázal na to, že základy matematiky, fyziky i deskriptivní geometrie jsou zde na vysoké úrovni, a proto velmi dobře pak naši absolventi mohou navazovat na další studium na vysoké škole. Naši studenti pak dostali dárky v podobě různých bloků, propagačních materiálů, propisek, a ti nejšikovnější, co měli nejlepší výsledky v testu, dostali závěrem dárkovou krabičku s perem a tužkou.

Tato prezentace byla velmi pěkná, vtipná a zajímavá. Myslím, že mnoha budoucím maturantům se otevřely další možnosti budoucího studia i zaměstnání.

Děkujeme Kájovi Kubíčkovi za poutavé vyprávění, i ukázky prací, výkresů apod. Přejeme mu do dalšího studia mnoho úspěchů a hodně krásných studentských zážitků, Věřím, že mnohé tato dnešní akce motivovala ke studiu technických oborů, ve kterých je stále nedostatek odborníků.

Zapsala: Milada Žitňanská

Obrázek: aktuality/galerie/karel-kubicek-2.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/karel-kubicek-3.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/karel-kubicek-4.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitel:
  • zástupce ředitele:
     
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři