Recitační soutěž Dětská scéna

Minulý týden se uskutečnilo na našem gymnáziu školní kolo recitační soutěže Dětská scéna a z něj vzešlo osm statečných, kteří nás 7. března 2019 reprezentovali v okresním kole.

Okresní kolo soutěže, které organizuje Duha Jeseník, proběhlo tradičně v jesenické Kapli a porota byla postavena před těžké rozhodování o postupu do krajského kola, protože úroveň byla opravdu vysoká a většina jesenických škol si nenechala ujít příležitost účastnit se, takže oproti minulým letům se zvýšil i počet soutěžících interpretů.

Naši recitátoři se nenechali zahanbit a předvedli vesměs velmi pěkné, citlivé, nebo naopak vtipné výkony tak, jak to jimi zvolený text vyžadoval. Přestože porota v úvodu zdůraznila přání klidného a poetického dopoledne, soutěž je soutěž a tréma dokáže často udělat i se suverénním a skvěle připraveným projevem divy. Nakonec se můžeme radovat ze tří krásných ocenění – Eva Švubová a David Zbořil ze třídy tercie A získali ve čtvrté kategorii čestné uznání za inspirující a originální projev a největšího úspěchu dosáhla Markétka Hrancová ze třídy sekundy A, která nás bude reprezentovat v krajském kole soutěže.

Děkujeme všem recitátorům, jejich přednes byl krásným a milým zážitkem, oceněným po právu blahopřejeme a Markétě budeme držet palce do dalšího kola uměleckého klání.

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři