Republikové finále přespolního běhu s vůní brambor

Asociace školních sportovních klubů České republiky pořádá každoročně v mnoha sportovních disciplínách okresní, krajská a rovněž tak republiková finále za účasti týmů základních a středních škol. Jeden z nápadů, jak přiblížit mládež ke sportování, nese své ovoce.

GSP Jeseník jako každoročně zaměřuje své úsilí především na přespolní běhy, neboť v nich vynikají naši lyžaři běžci. Právě ti se dokázali probojovat sítem kvalifikací až do samotného finále, které se uskutečnilo v nádherné přírodní lokalitě Pilské přehrady nedaleko Žďáru nad Sázavou – v areálu Martina Koukala. O pověstný kousek unikla možnost prezentovat se na celorepublikové úrovni týmu děvčat, ronily se slzičky, leč taková je realita, do finále místo nás postoupila rychlejší děvčata ze Šumperku.

Náš tým chlapců, vyslaný jesenickým gymnáziem, si v plné parádě brousil zuby na jednu z medailových pozic. Sestavená šestice z nejlepších běžců se skládala z bratří Radka a Vojty Peňázových, Františka Sázela, Marka Juříka, Pavla Svobody a Štěpána Kabourka.

Tým evidentně prahnul po úspěchu, držel pospolu a nepodcenil zhola nic, od rozcvičení, přes důslednou kontrolu čipů, správnou obuv i dresy a vše doprovodil i halasným nástupem s pořádnou porcí sebevědomí.

Konkurence 16 škol byla vskutku velmi tvrdá, startovní listina čítala 96 běžců a nádherný byl úvodní pohled na vlnícího se běžeckého hada. Jeho čelo dokázal opanovat náš Vojta Peňáz, který se na špici udržel v průběhu celého prvního kola, atak ostatních jej sice následně pohltil, avšak náš tým i vzhledem k náročnému profilu těžil z výborné fyzické kondice a postupně se propracovával vpřed. Nám trenérů až přeskakoval hlas v nádherném podzimním počasí v zemědělské oblasti, které vévodí bramborářství. Boj se odehrával vskutku až do posledních metrů pětikilometrové distance a následovalo napínavé očekávání při sčítání pořadí. Vyhodnocovali se vždy čtyři nejlepší z šesti členů každého družstva, součet jejich umístění pak činil závěrečný bodový účet do týmové soutěže. Jak vítr hvízdl Vysočinou, tak zněl i náš „hvizdopovzdech“ – dva první týmy 54 bodů, třetí 60 a naši 62 – bramborová medaile! Cenná, avšak s ohledem na minimální ztrátu na ostatní doprovázená i notnou dávkou bezprostředního pocitu zklamání.

S odstupem času a při zhodnocení výborného výkonu všech našich běžců s jejich absolutní bojovností a nadšením pro tým, školu, město, region i Olomoucký kraj – CHLAPCI DĚKUJEM!

Za trenéry Květoslav Žalčík a Rostislav Sedláček

Obrázek: aktuality/galerie/0e141796-4371-44e5-b676-661885b869e0.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/63ec526a-98dc-475a-a750-379a1967ab55.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři