Skvělé vystoupení Mičkerové a Strouhalové na Českém poháru

Nevídaná kombinace slunečného počasí s plusovými teplotami, však v kombinaci s netajícím sněhem v prachové podobě, jen místy, na vskutku prudkém slunci, přijímajícím vlhkost. Taková byla základní charakteristika tratí na Zadově při Českém poháru dorostu a dospělých.

Kolidující termín oslabil účast v některých kategoriích, leč na to se již historie neptá. Jesenickým barvám přineslo dvoudenní klání řadu výborných výkonů i výsledků jak v sobotním sprintu, tak i v nedělních dlouhých tratích skatem.

V sobotním klasickém sprintu si zdatně počínal K. Horník na 11. místě i 6. M. Bráblík, u starších děvčat se s plnou vervou do soupeřek zakously 2. A. Strouhalová, 4. K. Mičkerová, 5. K. Ryšková a 14. N. Struhárová.

Vlastní norský systém sprintu pak dokonal dílo v plné parádě 13. místem Horníka a 8. Bráblíka, ovšem, doslova skigalaparáda přišla v závodě dorostenek – 7. K. Ryšková, 3. Anička Strouhalová a vítězkou se stala Karla Mičkerová, takhle vypálit rybník všem soupeřkám je doslova husarský kousek, radost jesenických prostupovala šumavskými hvozdy.

Nedělní počasí i podmínky jako přes kopírák, sprinterské tratě vystřídaly vytrvalostní distance s individuálními starty.

U mladšího dorostu řádil jak urvaný vagón K. Horník, dlouho držící leadrovskou pozici, přec jeho 6. místo s nízkou ztrátou tohoto teprve 2. rokem lyžujícího mladíka řadíme mezi naděje našeho lyžování, dramatický scénář přinesl souboj o body do ČP u starších dorostenek. Uniknuvší Rysulová si vítězství zasloužila, však o další pozice to byl nářez od začátku do konce. 12. K. Mičkerová, 4. K. Ryšková a vrcholem bylo další pódiové 3. místo Aničky Strouhalové, čímž prokázala výrazné vylepšení výkonnosti i universálnosti.

Přiřaďme tento víkend ke zdařilým počinům závodníků Fenix Ski Teamu Jeseník a dopřejme všem běžcům do závěru sezóny notnou dávku sil i přízně.

zhor

Obrázek: aktuality/galerie/img-7224.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7268.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-7298.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři