Studenti sobě 2019

O skvělém průběhu koncertu Studenti sobě se nedá pochybovat, což dokazuje velký počet hudebníků i návštěvníků.

Dne 2. 4. 2019 proběhl opět další ročník koncertu „Studenti sobě“. Jako každý rok byl na tento den připraven pestrý program skládající se z hudebních i dramatických vystoupení.

O srozumitelné a poměrně vtipné průvodní slovo se postarala dvojice Eliška Dihlová a Štěpán Jati. Koncert byl velmi dobře zorganizovaný. Je také chvályhodné, že zde vystoupili zástupci mnoha tříd, a to jak vyššího, tak i nižšího gymnázia.

Vyslechnout jsme si mohli velkou řadu hudebních nástrojů jako například klavír, kytaru, saxofon, klarinet, housle, cello, trumpetu, tubu, bicí, ale dokonce také melodicu. Nerad bych opomenul nejpřirozenější nástroj na světě, lidský hlas. Mohli jsme slyšet řadu hezky zazpívaných písní a zarecitovaných básní. Je samozřejmě jasné, že ne vždy se vše zadaří na sto procent, avšak i přes drobné chybky se jednalo o kouzelný kulturní zážitek.

Pokud bych měl osobně vybrat takzvaný hřeb večera, nemohu si pomoci, ale musím zde vyzdvihnout dvě vystoupení. První bylo číslo studentů septimy A, kteří v obsazení Kateřina Šulcová (zpěv), Ondřej Ježek (klavír, melodica, zobcová flétna), Vojtěch Jurník (kytara, vokály) a Adriana Hauke (perkuse) předvedli úžasný hudební výkon. Velká pochvala této čtveřici za krásný kulturní zážitek.

A co by to bylo za koncert studentů z gymnázia, kdyby se na jevišti neukázala již „ostřílená“ skupina Funky Bonkers ve složení Jana Čížková (saxofon), Petr Velc (tuba), Štěpán Jati (trubka) a David Svoboda (bicí). Jako vždy toto seskupení předvedlo skvělou show plnou energie. Tentokrát se však na jednu skladbu rozhodli vyzkoušet nové obsazení a ke stávajícím členům tak přibyli Pavla Kubáňová (zpěv) a Libor Alföldi (klavír), což ve výsledku vytvořilo nový a originální zvuk. Koncert bych shrnul jako velmi vydařený s kouzelnou atmosférou a hojnou návštěvností. Gratuluji všem účastníkům ke krásným výkonům a doufám, že se uvidíme na dalším ročníku koncertu „Studenti sobě“.

Napsal nadšenec, hudbě zcela oddaný.

Obrázek: aktuality/galerie/dscf1666.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscf1694.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscf1699.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscf1739.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscf1721.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscf1661.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscf1751.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscf1740.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscf1843.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscf1762.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscf1763.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři