Studentské Trenérské Centrum Microsoft a naše škola

Studentské Trenérské Centrum (STC) je prestižní dvouletý program firmy Microsoft pro nadané středoškolské studenty a studentky. Gymnázium Jeseník je z hlediska počtu zapojených studentů nejúspěšnější školou v Olomouckém kraji, od roku 2017 bylo do programu vybráno v náročném dvoukolovém řízení už sedm studentů školy.

Každý rok česká pobočka Microsoftu přijímá do programu STC třicet dívek a chlapců ze stovek uchazečů z celé ČR. Výběr probíhá v krajských a celostátních kolech a pro studenty není vůbec jednoduché přesvědčit komise, že si přijetí zaslouží. I v letošním komplikovaném školním roce se podařilo uspět oběma našim novým uchazečům, A. Vaculíkovi z 2.C a J. Drochýtkovi z XA.

Program umožňuje studentům seznámit se s nejnovějšími technologiemi Microsoftu a také se zdokonalit pod vedením jeho pracovníků v dovednostech práce se softwarovými produkty této firmy. Studenti mohou v rámci programu skládat mezinárodně uznávané certifikované zkoušky, které jim po ukončení studia otevírají dveře různých firem a organizací. Studenti se nezdokonaluji v oblasti ICT jen technicky, ale také v komunikačních a prezentačních dovednostech. Učí se spolupracovat v týmu a také umění předávat své znalosti dál. V rámci projektu se účastní a pomáhají v pořádání mnoha akcí každoročně pořádaných Microsoftem, jako jsou Roadshow pro školy nebo DemoDays apod.

Kromě skvělých studentů máme ve škole i skvělé učitele. V roce 2020 získal čestný titul Microsoft Innovative Educator Expert pan Roman Chasák. Titul je oceněním jeho přístupu a práce, kterou motivuje ostatní učitele a studenty k využívání moderních technologií ve výuce. Díky velkému úsilí všech učitelů a šikovnosti studentů se stalo naše gymnázium vzorem pro zavádění distanční výuky pro mnohé školy v ČR. Naše dovednosti a nápady využívá nyní nejedna škola v ČR, stejně tak, jako my využíváme nápady ostatních. O tom je vlastně celý program MIEE, sdílení znalostí a inovativních nápadů mezi vyučujícími z celého světa.

Co si o svém působení v programu STC myslí studentka septimy Anna Bicanová? „Teorie neposune člověka tak daleko jako praxe, a proto nás v STC učí nejen znalosti, ale také máme možnost si vše vyzkoušet. STC tvoří komunitu aktivních středoškoláků, kteří mají společné zájmy a učí se jeden od druhého. Já osobně jsem se dostala do oblasti marketingu, která mě začala strašně bavit a naplňovat. Pomáhám rozvíjet studenty a celý program a tím se mi otevřely dveře do úplně nové části mého života.”

Magda Dostálová

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři