T-expedice

V sobotu skončila půlroční práce nad T-expedici. Týden bádání v Jeseníku byl opět nezapomenutelný. Plno expertů, výzkumu v laboratořích a terénu, významných osobností z celé ČR a samozřejmě badatelů z nejrůznějších škol. Naše gymnázium mělo nejpočetnější zastoupení.

Nejvíce studentů z gymnázia bylo v botanické a divadelní sekci, účast byla i v geografii a fyzice. Terénnímu týdnu předcházela tříměsíční online příprava s experty, ta byla také jednou z podmínek účasti bádání v Jeseníku.

Naši studenti se setkávají s odborníky z univerzit a Akademie věd. Každoročně nás navštíví významní členové politiky, např. Předseda senátu Vystrčil, senátor Adámek, zástupce hejtmana Olomouckého kraje, starostové Jeseníku a okolních obcí, ředitelé ZŠ a SVČ Duha i některých okolních firem. Letos jsem byla členem geografické sekce, ve které jsme s badateli měřili v noci světelné znečištění atmosféry (od 22 hodin do 2 hodin v noci).

Na závěr, je to fantastická akce plná nadšení a vědomostí a skvělé nálady, ale je za tím i spousta práce a času každého účastníka. Už teď se moc těším na příští rok.

Silvie Karásková

Obrázek: aktuality/galerie/texp2.png
Obrázek: aktuality/galerie/texp3.png
Obrázek: aktuality/galerie/texp4.png

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitel:
  • zástupce ředitele:
     
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři