Testy ukončily léto a otevřely oči

Nový olympijský cyklus navnadil trenérskou radu k ustálení formy testů fyzické zdatnosti, skládající se z náročného třídenního programu s pokud možno co nejvyšší relevancí k běžeckému lyžování.

Úvod přináležel pátku v podobě opakovaných výběhů do kopce, sobotní celodenní klání obstaraly silové testy s atletickým během na dráze a závěrem do nedělního dopoledne odstartoval výběh na Bramberk.

Jednotlivé disciplíny ukázaly jasně na přednosti či naopak odhalily slabiny jednotlivých lyžařů a lyžařek a znovu přinesly známou a ověřenou pravdu, kdo prokáže v těchto testech výbornou výkonnost, má nejen výbornou startovní pozici do zahájení sezóny s posíleným sebevědomím, nýbrž i reálný předpoklad výkonnosti na běžkách. To se v minulosti opakovaně potvrdilo a tak nás nesmírně těší, že naši zástupci FEJE a Gymnázia se sportovní přípravou hrály na testech prim. Nyní už si nebudeme pohrávat s otázkou, zda-li patříme mezi elitu národa v běhu na lyžích, ale jsme natolik zdatní, že se budeme ze všech sil snažit dotáhnout úsilí všech sportovců, trenérů, manažerů, vedení FEJE a Gymnázia, rodičů včetně vedení města a kraje k vytouženým cílům – k úspěchům na poli mistrovských soutěží, vysokému počtu reprezentantů, kvalifikacemi na juniorské i seniorské světové soutěže s tím, že i Zimní olympijské hry už klepou na dveře, a to je přeci jenom ta nejvyšší výzva, či po novu „vyšší level?“ A stále věřme a pojďme si za tím, třeba i po vzoru dlouhá léta přešlapujících basketbalistů, kteří nám připravili obrovské množství zážitků ze hry, včetně vynikajících výsledků. Běh má u nás velkou tradici podpořenou v minulosti takřka nedávné vynikajícími výsledky na MSJ, MS i ZOH.

Naše skupina tradičně udělala z testovacího bloku mini výcvikový camp, kde jsme dolaďovali jak rychlostní parametry, rovněž tak obratnost, techniku a také se pořádně svezli na uzavřené dráze na kolečkových lyžích bez zdivočelých řidičů a plynů z výfuků. A vlastně tak trošku do pohody.

Pátek: Opakované výběhy

Hned na úvod disciplína jako řemen, kdo nezažil, neuvěří. Hromadící se laktát především v dolních končetinách, to je souboj s bolestí a překonáváním sebe samého, někdy i pocity až na samém pokraji mdlob. Známe rčení, že lyžování není sběr bylinek, se zde uplatňuje v plné podobě. Kdo neuspěje v rozložení sil, ke konci už dává na modlení, ať je závodu konec.

Naši však skloubili velmi dobrou připravenost s dávkou sebezapření a uspěli na výtečnou:

Muži – junioři: Kozlovský, 3. Žalčík, 3. Strouhal, 6. Bráblík

Ženy – juniorky: Byrtus, 3. Strouhalová

Dorost: 11. Medek

Sobota dopoledne: Dráha 1 500m, silový test

S notnou dávkou sebevědomí se naši „fénixáci“ pustili do klubka soupeřů, mnohdy s dechem parní lokomotivy – snad po vzoru legendárního Emila Zátopka – se přičinili o další zdařilý počinek.

Co pohladilo ještě více, dosažené časy i výkony byly v porovnání s minulými ročníky překonávány jako na běžícím páse.

Výsledky uvádíme v lomítku atletická dráha/silové testy.

Muži – junioři: 2/2 Žalčík, 3/3 Kozlovský, 8/1 Bráblík, 1/3 Strouhal

Ženy – juniorky: 2/5 Byrtus, 4/3 Strouhalová

Dorostenci: 7/6 Medek

Sobota odpoledne: Klasika – soupaže

Disciplína, ve které jsme v minulosti propadali výsledkovým roštem, hromadili si v hlavě tlak, proč se neumíme prosadit, je již především u těch starších a vyzrálejších silnou stránkou. Lyžování se ubírá k silovějšímu pojetí, tak držíme krok, hubu tolik ne…..

Muži - junioři: 1. Žalčík, 2. Kozlovský, 10. Bráblík, 4. Strouhal

Ženy – juniorky: 1. Byrtus, 3. Strouhalová

Dorostenci: 5. Medek

Neděle: Výběh Jablonec nad Nisou – Bramberk

Odborníky nejvíce oceňovaná disciplína s výraznou výpovědní hodnotou testovaných sportovců, kteří po předešlých soutěžích přes noc zregenerovali, jen co šlo, a tak ostrý start v brzkém ránu s ostrým tempem a neméně ostrými lokty byl nádhernou předehrou ještě ostřejším stoupáním ve 2. části tratě. I na křeče došlo, divoké hýkání, stavy alá „už nemožu, tak přidám víc“ a mohutné povzbuzování trenérů, kulisa k opravdovým výkonům. A naši – exelentní!

Muži – junioři: 1. Žalčík, 4. Bráblík, 3. Strouhal

Ženy – juniorky: 1. Byrtus, 2. Strouhalová

Dorostenci: 1. Vrbovský, 12. Medek

Chvilka odpočinku, nadechnout se, dohnat studijní manko a znovu hurá do tréninku, na dobrou sezónu je dobře zaděláno!.

zhor

Obrázek: aktuality/galerie/p1000688.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/p1000692.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/p1400528.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/p1400569.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/p1400556.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/p1400557.jpg
Tag: GSP

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři