Tomáš Horčička mezi třemi nejlepšími v krajském kole Biologické olympiády!

Studenti naší školy se pravidelně účastní krajských a někdy i celostátních kol olympiád v různých předmětech. Nejinak tomu bylo i v letošním roce, kdy jste si o těch nejlepších mohli přečíst například v nedávno uveřejněných článcích na webu Gymnázia Jeseník. K již dříve dosaženým úspěchům aktuálně přibyl ještě jeden další, který 30. dubna zaznamenal letošní maturant Tomáš Horčička ze třídy oktáva A v krajském kole Biologické olympiády.

Letošní ročník BiO na téma „Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte aneb Obrana proti bližním“ probíhal již od školních kol poněkud netradiční online formou, stejně tomu bylo i ve zmiňovaném kole krajském. Ve výsledkové listině kategorie A (studenti posledních dvou ročníků středních škol) se Tomáš umístil mezi 29 účastníky na velice pěkném 3. místě, za což mu patří i vzhledem k tradičně vysoké náročnosti soutěže opravdu velké uznání. Blahopřejeme i k solidnímu bodovému zisku, zpětně zamrzí snad jen jediné – Tomášovi chyběl jediný bod (přesně tedy 1, 18b) k dosažení 2. místa a k postupu do ústředního celorepublikového kola. Naše škola měla svého zástupce také v mladší kategorii B, kde se Terezie Veselá ze 2.C umístila zhruba v polovině výsledkové listiny na 17. místě.

Oběma našim studentům děkujeme za vzornou reprezentaci jesenického gymnázia, potažmo i celého našeho regionu, a přejeme mnoho podobných budoucích úspěchů při jejich dalším studiu.

Výsledkové listiny najdete v příloze níže.

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři