Tři mistrovské placky pro Fenix

Nazvěme to něco jako zdařilé předkolo třetího mistrovského závodu na kolečkových lyžích –Jablonecký přespolák. Z našich končin jsme navykli pořádat obdobné běhy pro cca 100-130 sportovců, světe div se – v jabloneckých Břízkách odstartovalo ve všech kategoriích 512 běžců a běžkyň. Nádherné sportovní klání v areálu zaslíbeném běžeckému lyžování a biatlonu, vše v symbióze s rodiči či prarodiči, trenéry a dobrovolníky, opravdová sportovní žatva.

Standartní tratě, kdysi zbudované proslaveným trenérem Zdeňkem Cillerem, nesou pečeť náročného profilu, a kdo se na svou trať vypravil, musel sáhnout až k samému rezervoáru sil.

Naše barvy FENIXU hájili ti, kdož se mohou opřít o vysokou výkonnost a zároveň se vyhnuli zranění, nemocem či ztrátě formy.

Ve starším dorostu se tentokráte musel sklonit před rychlejšími náš K. Horník, přesto 4. místo v nabité konkurenci bylo dobrým počinkem tohoto ambiciózního borce. Ve stejném pořadí protnula cílovou metu i naše loňská maturantka A. Strouhalová, ač zápasila víc než se soupeřkami s bolestí pohrudnice.

Na výbornou si počínali její kluboví soukmenovci J. Byrtus i B. Vrbovský. Shodně předvedli výkon hodný mistrů a cílovou pásku protínali jako vítězové juniorské kategorie. Pochvalou tedy nemusíme šetřit…

Hlavní událostí tohoto víkendu však bylo nedělní Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích do vrchu. Tradiční trať na dominantu Jizerských hor Ještěd obsadili cestáři s přípravou nového povrchu, takže pořadatelům jen přidali vrásky na čele, ovšem jen na chvíli. Nápad Kateřinky – Weberova chata si náročností nezadal s tradicí a při monitoringu samotných aktérů výjezdu dospěli pořadatelé k zjištění, že se nová trať líbila, a to velmi.

Hlavním poutačem byl bezesporu již neuvěřitelně 47 letý veterán dálkových běhů Stanislav Řezáč. Mnoho mužů i juniorů by se rádo na tuto jizerskou legendu vytáhlo, leč po prvních metrech bylo jasno, zběsilému tempu nikdo neodolal a tak si tento borec přes Českou chalupu vystoupal ke zlaté medaili.

Na 9,6 km dlouhou trasu se vydali i naši zástupci. Mezi dorostenci si více než dobře počínal K. Horník a v sérii nástupů se nejen chytal, ba co víc ze svého zdatného finiše ukul stříbro.

Mezi juniory se nezalekl konkurence J. Strouhal, zdolával náročné pasáže s lehkostí sobě vlastní, a když výkon podpořil i rychlým závěrem, bylo z toho rovněž krásné 2. místo.

To na titul si brousila zuby J. Byrtus, avšak kluzká trať po nočním vydatném dešti nepřála její technice, potýkala se s odrazem, čehož zdárně využili soupeřky. Ač bronzová medaile, nebyla sama se sebou spokojena. Přesto její bilance na kolečkových lyžích v rámci MČR je dominantní – vlastní všechny drahé kovy.

Chybělo vskutku jen malinko, aby i další 2 členové FEJE sáhli po medailích, jejich úsilí však bylo korunováno tolik nevděčnými bramborovými 4. pozicemi. Především tedy A. Strouhalová i B. Vrbovský se tedy postarali svými výkony o velmi podařené vystoupení klubu FENIX SKI TEAMu Jeseník, potažmo všichni aktéři tohoto jedinečného úspěchu vystudovali, resp. právě studují, obor Gymnázium se sportovní přípravou. Představují tak pravý vzor hodný následování mladšími lyžaři.

Obrázek: aktuality/galerie/em1-0142.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/em1-0149.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc07936.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc08977.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/em1-0151.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/em1-0162.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/em1-0166.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/em1-0171.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/em1-0174.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/em1-0178.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/em1-0180.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc08958.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc08965.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dsc08948.jpg
Tag: GSP

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři