V galoších o pohár v Jablonci

Nádherné podjizerské sportovní město Jablonec nad Nisou vítalo výkvět běžeckých klubů na dalším dílu Českého poháru v běhu na lyžích. V ulicích panující jaro, jen dokumentující letošní suchou zimu, však o pár výškových metrů výše položené Břízky vítaly lyžaře klikatícím se hadem uměle nastříkaného sněhu. Daleko k ladovské zimě, však podmínky rovné všem.

Víkendová klání rozdělilo i počasí, v sobotu krásně slunečno a příjemno, nedělní ranní pohled z okna dával tušit v provazcích sněhu očekávaný „habrajz“, naplnilo se do puntíku.

SOBOTNÍ sprinty norským způsobem dávají možnost závodit všem vícekolově, což je pozitivní trend, než vypadnou po cestě přes republiku v kvalifikaci.

Naše družstvo FENIX SKI TEAM Jeseník je složeno ze sprinterů vytrvalců, což dokreslují dosažené výsledky. Do TOP 10 se vešli u mladších M. Mičkerová i A. Záhorec, dravě na hraně rizika se pohyboval M. Juřík, který doplatil na kolizi se soupeřem a přišel tak o reálnou možnost poprat se o stupně vítězů.

Podobně vyzněla i kategorie juniorek, kdy pády a kolize Byrtusové a Strouhalové již nevedly k medailím, rovněž tak po velmi zdařilé kvalifikaci byl doslova sestřelen J. Strouhal, líčící na posty nejvyšší, smutný byl pohled na kulhajícího sprintera.

Radost do našeho tábora přeci jenom přinesly závěrečné finálovky. U mužů vybojovali Kozlovský 5. a Žalčík 8. pozice, u juniorek 4. J. Byrtus a 8. A. Strouhalová tvrdily muziku, ovšem excelentní sprint, jenž vzal soupeřům vítr z plachet konečně předvedl M. Bráblík a mezi vyhlášenými sprintery si doběhl pro bronzovou medaili. Podstatně vylepšený přístup k tréninku a odhodlání talentovaného sportovce přineslo po letech ovoce.

K velkému výkonu se nadechl i J. Medek, který zápolil se zvučnou startovní listinou republiky a jeho dynamický odvážný výkon jej vynesl až na stříbrnou pozici. Samotnou radostí se u trati rozvlnili i přítomní rodiče.

Nedělní individuální klasika byla doprovázená přívaly deště a spadem jehličí z okolních stromů, což ještě ztěžovalo už tak komplikované podmínky klasického běhu.

Svým klasickým kluzákem si pro 10. místo doběhli M. Mičkerová i A. Záhorec.

O poznání rychleji se pohyboval na 5 km trati M. Juřík, hnán hlasivkami realizačního týmu, leč v cíli už tolikrát u něj opanovaná 4. pozice, krůček od medaile. V obrovské snaze se k 9. místu propracoval K. Horník a jeden z favoritů závodu B. Vrbovský přeci jenom doplatil na nedávný zdravotní trabl, avšak 6. místo patřilo k těm zdárnějším výsledkům dne.

Mezi juniorkami se hned za B. Havlíčkovou dostala J. Byrtusová a naznačila stoupající formu před nadcházejícím MS juniorů. 5. místo vybojovala stále se lepšící A. Strouhalová.

U juniorů se vytáhli mezi nejlepšími 5. J. Strouhal a 10. T. Solowski, oba spíše sprinteři, tímto výkonem potěšili.

Mezi muži 5. V. Kozlovský si střelivo šetří na blížící se MSJ, to 8. K. Žalčík zůstal po nemoci hluboce za svými možnostmi. 9. M. Bráblík poukázal na svoji univerzálnost.

Na domácích kolbištích nás čekají mimo regionální soutěže březnová klání na Horních Mísečkách v podobě Českých pohárů a Mistrovství republiky.

Tak dobrý skluz a dobrou reprezentaci Olomouckého kraje, města Jeseníku, klubu FENIX SKI TEAMu Jeseník a Gymnázia.

zhor

Obrázek: aktuality/galerie/img-0651.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-0663.jpg
Tag: GSP

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři