Věda na přání

V rámci spolupráce s Univerzitou Tomáše Bati Zlín se na naší škole dne 18. 12. 2018 uskutečnily přednášky dvou vysokoškolských učitelů. Ing. Škrovánková hovořila na téma Zdravé a chutné antioxidanty a Prof. Koutný na téma Plasty a životní prostředí.

Paní inženýrka Škrovánková velmi poutavě přiblížila vitamíny E a C, jejich zdroje, denní minimální doporučenou dávku a jejich funkce. Zaměřila se na výživu člověka, což v dnešní době je velmi populární a žádané téma. Uvedla i faktory, které umožňují vznik volných radikálů a problémy, které pak následují. Studenti naší školy pak měli možnost se ptát na zajímavosti i na konkrétní situace.

Pak profesor Koutný přiblížil pojem plasty, jejich stabilitu, vysvětlil, proč se plasty téměř v přírodě nerozkládají. Obalovému materiálu věnoval velkou část přednášky, protože tento problém je velmi zřetelný všude kolem nás. Nebezpečí pro životní prostředí je taky velmi diskutované téma, a tomu věnoval taky část své přednášky. Studenti se zajímali o problematiku, reagovali, vznášeli dotazy …..

Přednášky nám obohatily vzdělání, rozšířily obzory. Některé možná podnítí k hlubšímu zamyšlení i k touze věnovat se těmto tématům i nadále v budoucím studiu.

Děkujeme kolegům ze Zlína a přejeme jim i všem našim studentům krásné vánoční svátky.

Zapsala Milada Žitňanská

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři