Vida – Exkurze!

Byl pátek 29. dubna a naše třída 3. C se spolu s některými studenty ze tříd XA, EA a 2.C vydala na exkurzi do Brna. Sraz byl před gymnáziem a vzhledem k tomu, že se tentýž den konalo Poslední zvonění maturantů, byl odjezd pro mnohé z nás poněkud nepříjemný – ocet ve vlasech, pokreslené obličeje a poloprázdné peněženky. Nicméně ani to nám náladu nepokazilo. Útočiště jsme našli v autobuse, kterým jsme absolvovali tříhodinovou cestu do druhého největšího města České republiky.

První zastávkou bylo VIDA centrum Brno, kde jsme se pořádně vyřádili. Kromě rozpoutání tornáda, simulace zemětřesení, házení míčů na koš v rotující místnosti nebo poslechu vlastního tepu v obřím srdci, se někteří z nás zúčastnili pitvy prasečího srdce pod dohledem zkušené lektorky. Poté následoval 3D film Na křídlech ptáků ve zdejším minikině.

Po tomto vědeckém dopoledni jsme vyrazili do centra, kde jsme navštívili kostnici u sv. Jakuba v podzemí stejnojmenného kostela. Tato kostnice je druhou největší v Evropě, hned po té pařížské. Dozvěděli jsme se mnoho informací o její historii, která sahá až do 13. století, výstavbě, zdejším hřbitově a padesátitisících zemřelých, kteří byli většinou oběťmi moru nebo cholery. Zkrátka nám běhal mráz po zádech. Mnozí z nás zavítali i do samotného kostela sv. Jakuba. Následoval rozchod na náměstí, občerstvení a drobné nákupy. Zájemci o dějepis si prohlédli výstavu Civilizovaná žena v Moravské galerii.

V závěru dne jsme zhlédli činohru Saturnin spisovatele Zdeňka Jirotky v Národním divadle Brno. Představení doprovázela swingová kapela Melody Gentlemen, zpěv, nevšední humor, podivuhodné herecké výkony a nadšení v sále. Z divadla jsme odcházeli nejen plni pocitů a dojmů, ale také pořádně unaveni z nabitého programu. Myslím, že tato exkurze byla velmi zajímavá, poučná a budeme na ni vzpomínat ještě hodně dlouho.

Terezie Veselá, 3. C

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři