Vlídný Boží Dar

Kdo jednou přijel na Boží Dar a zažil, co tato část Krušnohoří dokáže připravit za počasí, jen tak nezapomene. Tentokráte, ač s válkou na Ukrajině v zádech, bylo mrazivo a pěkně, prostě nádherná zimní atmosféra s výborně připraveným Českým pohárem, podpořená účastí olympioniků.

Ke světovému dění a zvěrstvu na Ukrajině se koneckonců dobrovolně vyjádřila valná část startovního pole závoděním s make-up vlaječkou Ukrajiny na lících. Svaz vše podpořil i částkou 100 000,- Kč na konto bránících se agresi. Tato hodnota jistě přesahuje rámec sportovních bojů.

SPRINT KLASIKA

Sprinterská klání se skládají ze 2 částí, a to z kvalifikace, kdy do dalších kol postupuje 30 nejlepších a následují čtvrtfinálové, semifinálové a finálové běhy po 6 startujících. O drama není nouze, vše zvládnout je spojení úžasného fyzického fondu i taktického smýšlení.

V počtu hojném se ČP účastnil i náš klub Fenix Ski Team Jeseník s podporou jesenického gymnázia, kde většina závodníků studuje. Na nejvyšší stupínky se tentokráte nikdo nevyšvihl, leč řádka hodnotných výsledků by tu byla.

K těm nejvýraznějším reprezentantům FEJE patřili především B. Macurová s E. Kouřilovou, jejichž medailový atak do posledních okamžiků nenechal hlasivky fanoušků zahálet. Olympionik A. Fellner, ač nesprinter příjemně překvapil dravou jízdou a potvrdil velkou formu. A stříbrné zablýsknutí medaile jsme se dočkali u A. Břečkové v kategorii juniorek, hezky to cinklo do mrazivého Krušnohoří.

Výsledky jsou uvedeny pořadím v kvalifikaci, za lomítkem je pak celkové umístění:

7/5 B. Macurová, 11/11 V. Gajdošová, 14/13 M. Bandíková, 15/17 N. Mudrová

4/4 E. Kouřilová, 9/6 A. Milerská, 18/24 Mičkerová

6/6 F. Sázel, 9/8 M. Juřík, 12/14 R. Velc, 14/16 A. Záhorec

1/2 A. Břečková, 13/14 A. Strouhalová

8/4 A. Fellner, 13/15 J. Strouhal, 14/6 V. Kozlovský

INDI SKATE

Za jesenické Adam Fellner, za SKP Petra Nováková v blyštivé olympijské formě rozzářili Jahodovou louku na Božím Daru svým výkonem a zaslouženým vítězstvím. Účast obou byla obrovskou motivační vzpruhou dalším závodníkům, toužícím někdy v budoucnu také na ZOH startovat. Statečně se popral s ostatními i V. Kozlovský a jen pech se zlomenou holí jej připravil o ještě výraznější výsledek, ale i tak 3. místem ukázal jasně na své možnosti.

Tratě s výbornou preparací a táhlými náročnými stoupáními prověřila nejlepší bruslaře republiky a celkově oba závodní dny patřily v letošní sezóně k těm nejvydařenějším.

Mezi staršími dorostenkami vynikaly naše E. Kouřilová s A. Milerskou, jejich tandem tlačil celý závod na špici, jen těsně jim uniklo medailové ohodnocení. Výborně je doplnila i M. Hloušková zvaná „Mamba“, její tempo bylo pro drtivou většinu dorostenek smrtící.

Úspěšná z klasiky A. Břečková si rozložila tentokráte dobře síly i v distanci a odměnou jí bylo bronzové umístění, usmívala se po zásluze na celé kolo...

Výborně si počínali i oba starší dorostenci M. Juřík s F. Sázelem, mohutný finiš Marka ale nestačil o pouhou vteřinku na stupně nejvyšší.

9. B. Macurová, 17. V. Gajdošová, 18. M. Bandíková, 21. N. Mudrová

4. E. Kouřilová, 5. A. Milerská, 6. M. Hloušková, 13. M. Mičkerová

3. A Břečková, 18. A. Strouhalová

4. M. Juřík, 6. F. Sázel, 14. R. Velc, 24. A. Záhorec

11. K. Horník, 13. M. Matoušek

1. A. Fellner, 3. V. Kozlovský, 23. J. Strouhal

Výborné sněhové podmínky na horách poskytnou ještě do poloviny dubna možnost k dalšímu vyzávodění, věřme jen, že válečná tragédie nezasáhne sport a vůbec životy v naší vlasti tak, jako lidi na Ukrajině.

Květoslav Žalčík, trenér

Obrázek: aktuality/galerie/dsc-7834.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři