Vojta a Radek Peňázovi závodili na Mistrovství světa v Lotyšsku

Mistrovství světa juniorů v lyžařském orientačním běhu se v letošním roce konalo v krásném středisku Madona v Lotyšsku.

V prvním závodě ve sprintu se vedlo lépe Vojtovi. V průběhu závodu měl ale pád a pochroumal si koleno, i přesto závod dojel na pěkném 18. místě. Bratr Radek byl hned za ním na 19. místě. Druhý den na střední trati (middle) startoval jen Radek a bral 24. místo. Fyzio team, který jel s českou výpravou se snažil dát Vojtovo koleno rychle dohromady. Nakonec se to podařilo a do oblíbeného dlouhého závodu (long), což je 12,1 km vzdušnou čarou a 27 kontrol, nastoupili oba. Tento závod se klukům velmi podařil, Radek bral 13. místo a Vojta byl 16. V silné světové konkurenci kluci parádně obstáli. Jako poslední závod se jely 3 - členné štafety. Za české juniory startoval Radek Peňáz + Marek Štěrba + Matyáš Zakouřil. Kluci vybojovali malé podium a skončili na 5. místě. Závěrečné vyhlašování a ceremoniál si i za podpory potlesku bratra Vojty všichni sportovci užili. Gratulujeme!