Zlata do Jeseníku zpod Zlatého návrší

Když mistr tenoru Karel Gott zapěje do éteru „Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho ani vy“, vzato přeneseně do sportovní branže, vyjadřuje letošní sezónu lyžařů-běžců.

Zprvu skoupý příděl sněhu a tak nezbytný únik do zahraničí za lepšími podmínkami, následně pak sněhopád, mrazivo, futeře a trénování v mimořádně náročných klimatech a nabitý termínový kalendář tuzemských i mezinárodních startů. Času na pořádný gaučink a pohovění si vskutku nebylo. Tomu se říká s troškou nadsázky řehole, ale vždy je potřeba mít na pamětí, že sport má ve vínku hlavní poslání v podobě radosti a potěšení, ač u toho hold bolí běháky.

SP se dopracoval do finále s fenomenální Klaebem, OPA cupy s vítěznou Havlíčkovou a na domácí půdě vyvrcholení ČP a M-ČR.

Jaro si začalo říkat o místo pod sluncem a zima o tomto víkendu v „Kerkonoších“ připomněla památku legendárních Hanče s Vrbatou, na jejich počest se již desítky let běhá na Horních Mísečkách Memoriál s předehrou v podobě sprintů volnou technikou.

Sobota 23. 4. 2019 sprint volnou technikou

Český pohár v běhu na lyžích od dorostu po dospělé se konal za mimořádně slunečně-jarního počasí, které s atraktivním pojetím soutěží přilákalo na start nejlepší běžce i obec biatlonovou. Ač sníh pod paprsky dostával na frak, souboje o pozici i závěrečné umístění v 3 tříkolové bitvě byly oku lahodící, nezřídka podpořené mohutným fandovstvím. A nikdo nechtěl hrát druhé housle, vidina pódia motivovala s plnou silou.

Kvalifikace:

Dorost – 10. K. Horník, 8. K. Mičkerová, 12. A. Strouhalová, 14. J. Byrtus, 4. J. Strouhal, 13. B. Vrbovský

Slibné vystoupení našich, především v podobě výkonu Jakuba Strouhala.

Dospělí – 12. T. Tvarůžková, 3. K. Žalčík, 4. V. Kozlovský, 4. J. Pechoušek, 6. A. Fellner

Počínaní našich FEJE barev nabralo na optimismu, běh s notnou dávkou dynamiky předvedli K. Žalčík, V. Kozlovský, J. Pechoušek i A. Fellner.

Finálová počínání našich se nesla ve střídavém duchu přízně i úspěšnosti, u dorostu si zdatně počínal 8. místem K. Horník, neméně dobře sprintovala na 6. pozici K. Mičkerová, 9. J. Byrtus i 11. A. Strouhalová chtěly více. Stříbrnou pozicí se zaskvěl J. Strouhal, 9. skončil B. Vrbovský.

Pády Kozlovského a Žalčíka oba borce eliminovaly v boji o nejvyšší příčky, 4. resp. 7. pozice byla pod jejich možnostmi.

8. A. Fellner splnil předpoklady pro tuto disciplínu, ovšem parádní podívanou se strhujícím sprintem až do posledního metru předvedli vynikající Novák s naším Pechouškem, který o zlato přišel o několik centimetrů. Honza potvrdil odvážně vedeným bojem svoji hodnotu a výrazný posun výkonnosti.

NEDĚLE 24. 3.: Hančův memoriál 50 km klasicky

Sluníčko si v nedělním ránu přispalo a spíše se povalovaly chuchvalce mlhy, pro závodníky rozhodně přijatelnější alternativa. Náročné trasy okupovali běžci s tím, že je čekaly náročné profily s nejdelší variantou.

Dorost:

Bez medailí tentokráte zůstalo duo FEJE J. Strouhal na 5. a B. Vrbovský na 11. místě, oba chtěli dosáhnout rozhodně na pódium. 8. K. Horník nabitý energií, však potýkající se s technikou.

Excelentně si počínaly obě studentky Gymnázia – J. Byrtus, která s velkým náskokem získala post nejvyšší a výborně ji doplnila A. Strouhalová, její bronzová má nádech senzace. V této kategorii je zdárně doplnily 8. K. Mičkerová a 13. K. Ryšková.

Mezi juniory si rovněž dominantně počínali V. Kozlovský s K. Žalčíkem, nikdo další z republiky s nimi neudržel krok a po zásluze vystoupali na 1. a 2. stupínek pro titul a mistrovskou stříbrnou. Velká síla jesenického běžeckého lyžování.

Mezi muži dlouho sekundovali čelu závodu, který opanoval M. Novák nedávno dosáhnuvší na 14. místo ve SP (a pozdější vítěz memoriálu), fénixáci A. Fellner s J. Pechouškem, však přes obrovskou bojovnost to na medaile nevydalo. Adam 4. a Honza 5.

Celkově vzato velmi zdařilé vystoupení všech sportovců FEJE, což potvrdil i kolektivní úspěch mladých lyžařů v podobě vítězství v soutěži družstev dorostu ČP. Velmi cenná radost kolektivu FEJE a jejich nepokrytá radost na nejvyšším stupínku.

Zhor

Obrázek: aktuality/galerie/img-8500.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-8395.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-8472.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-8505.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-8485.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-8495.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři