Báječné krušno v Orlických horách

Sportovní trénink žáků oboru gymnázium se sportovní přípravou probíhá i během prázdnin, o čemž se můžate dočíst v následujícím článku trenéra Květoslava Žalčíka.

Prázdniny se díky vytrvalému horkovzduší posunuly spíše k africkému kontinentu, posuny v tréninku lze provádět pouze vstáváním za ranního kuropění a než paprsky rozpálí krajinu, vyrazit k naplnění sportovního plánu.

Dva naši zástupci FENIX SKI TEAMU Jeseník Kim Žalčík a Vladimír Kozlovský obdrželi pozvánku k reprezentačnímu soustředění juniorů v Norsku. Nebývalá akce, které se tradičně účastní na 120 sportovců ze 17 zemí je neskonale obohacující na tréninkové metody, prostředky, nové přírodní prostředí a především velmi tvrdou konkurenci lyžařů běžců.

Oba závodníci, ač fyzicky značně na výši, měli co dělat se zvládnutím velmi náročného programu včetně až 22 hodinové cestování, však obstáli s jesenickou hrdostí.

Vladovo 13. místo na skatové 20 km trati a Kimova 29. příčka v klasickém sprintu dodávají nejen sebevědomí do nadcházející sezóny, nýbrž i odhalují rezervoár fyzické či technické připravenosti na danou disciplínu.

Ostatní členové „Ž“ skupiny se tentokráte jali poznati kraj Orlického záhoří, nutno poznamenati, že podmínkami, zázemím, klidem i neskutečnou pestrostí reliéfu se příprava ač v žáru léta dostala až na samou hranu namixovaných přírodních prožitků i fyzického vydání se tíze únavy.

Týdenní program mnohdy nešel zvládnouti jinak, než se po tréninku naložit do bazénu a zchladit všechny bolístky, však jak známo jest, že „sport bez průvodčího bolestí si k medailim cestu neklestí.“

A že v závěru přeci jenom všem do noty hrála nabušená fyzička, dokumentuje sobotní závod na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics klasicky 10 km Orlické Záhoří – Šerlich.

Stoupání místy přesahujíce 15% dokonale prověřilo všechny startující.

Výsledky závodníků FEJE:

Juniorky – 1. K. Poulíková, 3. A. Strouhalová, 4. N. Struhárová

Junioři – 3. J. Strouhal

Muži – 7. M. Bráblík

Zhor 

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři