Čtvrtstoletí memoriálu Josefa Odložila

Jsou lidské osudy, nad jejichž hořkostí člověk i po létech neudrží otěže tíhy jejich dopadu a tolik by si přál změnit jejich historii….

Je to neuvěřitelných 25 let od chvíle, kdy do sportovního nebe odešel po tragické události mimořádný muž Josef Odložil. Člověk, na jehož vzpomínku se pravidelně pořádá jeho memoriál. A je MOC dobře, že jeho hodnota nezapadla do věčných lovišť, ba co, letošní ročník pořádaný FENIX SKI TEAM Jeseník nabral dech a startovní listina obsáhla na 150 aktivních běžců v objetí rodinných příslušníků, trenérů, pořadatelů a fanoušků s dojemnou účastní rodiny Odložilů a Ševčíků.

Přes mnohdy nekonečné nářky o lenivé generaci počítačových šmejdilů se kolem Svornosti rozpoutala zcela jiná scenérie. Po nočním slejvanci se obloha umoudřila a dala možnost vyniknout všem startujícím. Hec, bojovnost i notná dávka energie provázela všechny kategorie a jak už to ve sportu bývá, jedním hrál v cíli na rtech úsměv z dosažené mety v hodnotném času, u některých známky zklamání s odhodláním, že příště to bude jiný kafe.

Pochvalná slova patří všem startujícím, zejména mládeži a úchvatnému vystoupení několika učitelek, rodičů a rovněž tak trenérů, tomu se říká správný počinek a jistě ten nejsprávnější vzor pro novou generaci. Kdož ví, možná jsme byli svědky nástupců opravdové olympijské myšlenky, jehož nositelem byl po celou svoji kariéru právě Josef Odložil.

Zhor

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři