Prázdninám odzvonilo na Božím Daru

Kdož by neobulel ten báječný čas prázdnin, letos toliko obdařený sluncesvitem, však hodiny odtikávají doslova poslední minuty, zkusme se tedy poohlédnout za její závěrečnou částí. Výprava FEJE navzdory nemalé vzdálenosti přijala pozvání na výcvikový camp, završený dvoudenním trojbojem v běhu a na kolečkových lyžích v centru Krušnohoří, přímo na Božím Daru.

Samotné pohoří skýtá pro trénink jedinečné podmínky v nádherné přírodě i zázemím, zbudovaném místním lyžařským klubem a podpořené přeshraniční spoluprací s německými lyžaři. Ti vlastní unikátní lyžařský areál s úžasnou komplexností a univerzálností. MOC si přejme, aby se dlouhodobě úspěšní lyžaři v Jeseníku a sportmilující veřejnost podobného stánku také dočkala.

Výprava z Jeseníku maximálně využila času pobytu pod Klínovcem a přes přicházející školní rok z týmu doslova sršela energie a z trenérů spokojenost s dosaženými výkony.

Pohárový závod se skládal ze sobotního prologu na kolečkových lyžích, odpoledního běhu s pokračováním do nedělní části – dle dosažených předchozích časů start s handicapem. Dlužno vyzdvihnout fakt, že hodnota sportu byla podtržena komplexní reprezentací ČR a účastí juniorské reprezentace Německa.

Přinášíme výčet nejhodnotnějších zástupců FENIX SKI TEAMu Jeseník.

Sobota dopoledne –  KL-SKA prolog

Dorost: 3. J. Strouhal, 15. K. Ryšková

Dospělí: 6. K. Poulíková, 4. A. Fellner, 6. J. Pechoušek, 2. V. Kozlovský, 8. K. Žalčík

Výbušnost Jakuba přinesla v mezinárodní konkurenci zasloužený výsledek, podobně si počínal Vladimír, jež před sebe pustil jen německou naději. V reprezentační konkurenci skvěle závod zvládli Adam i Honza, bronzová medaile i 5. příčka je toho největším důkazem.

Sobota odpoledne – běh

Dorost: 3. K. Horník, 7. A. Strouhalová, 9. N. Stuhárová, 1. J. Strouhal 

Dospělí: 4. K.Poulíková, 2. K.Žalčík, 3. V. Kozlovský,  9. A. Fellner

Velké odpoledne jesenických barev, bez zábran z řad outsiderů si pro bronz doběhl Kryštof, z řádu snů... Všechna děvčata běžela s maximální vervou a jejich umístění je vynikající, o řád výš pak panovaly výkony Vládi, Kima a Jakuba, kteří v drtivém finiši drtili doslova zaskočené soupeře.

Neděle KL – distanční závod

Dorost: 9. A. Strouhalová, 10. K. Ryšková, 4. J. Strouhal

Dospělí: 4. K. Poulíková, 4. J. Pechoušek, 5. A. Fellner, 3. K. Žalčík, 5. V.Kozlovský

V náročných podmínkách lehkého deštíku, kdy dráha byla na hranici bezpečnosti, se opět ve finálním závodě naši svojí bojovností i dravostí prodrali mezi nejlepší. O stupně vítězů přišla Kájina „vanglem“ v poslední klopence, Jakub prosmeknutou holí a Honza znevýhodněnou pozicí před závěrečným spurtem. Shodně všichni bramborová medaile. Do třetice formu potvrdil Kim a výborným výkonem na 15 km trati si doběhl pro bronzový metál.

Bezesporu lze vyhodnotit bojovnost i výbornou připravenost všech jeseničáků, dobré znamení blížící se zimní sezóny.

Tak po našemu SKUL, na znamení úspěchů.

zhor

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři