Běžci FENIX SKI TEAMU bojovali pod Ještědem

Jednoznačným vyvrcholením přípravy běžců na lyžích je každoročně klání všech klubů i reprezentačních formací koncem září v Liberci. Pod Ještědem vykukující sluníčko bylo předzvěstí vydařeného vystoupení jesenických barev. Mistrovství republiky na kolečkových lyžích je rozloženo do tří dnů a to v pořadí sprint skate, distance skate ve Vesci a vyvrcholením je zdolání Ještědu z Janova Dolu klasickou technikou. Bratru pořádná porce sportovního menu, všichni se shodli, že po nedělním programu už toho měli „plné brejle“.

Asfaltový povrch ve Vesci už volá po novém koberečku, přesto ani tento handicap nikoho nezastavil a v disciplíně sprint to sršelo energií a dynamikou.

Přišla i lehká zklamání, avšak za vynikající lze považovat umístění 4. M. Bandíkové, 5. E. Kouřilové, 8. T. Sedláře velmi dobře doplnili 6. B. Macurová, 14. F. Sázel, 15. M. Juřík, 11. J. Byrtus, 12. A. Strouhalová, 11. K. Horník, 12. M. Matoušek, 11. A. Fellner a 12. J. Pechoušek.

Zaměřením sprinterka Aneta Břečková potvrdila své ambice a po přestupu z Jablonce do Jeseníku vyladila formu v pravý čas, čímž si dosprintovala pro bronzovou mistrovskou medaili a byla ráda, že její přesun na Moravu přinesl své ovoce.

Jako opravdová kometa však vylétla nenápadná dívenka se štíhlou postavou manekýnky Viktorie Gajdošová. Překvapila tím celou lyžařskou obec a dá se bez nadsázky říci, že i sama sebe. Na krku stříbrná medaile, rozpačité pohledy, snad ani nemohla uvěřit, čeho dosáhla. Však slušelo jí to, jak se patří, takových náramností by se v jesenické líhni mohlo roditi povícero.

Druhý den ze všech vyzařoval respekt k náročné trati, která kdysi hostila i mistrovství světa v klasickém lyžování. Den v podání našich barev byl výkony spíše průměrný – 15. K. Žalčík, 11. K. Horník, M. Bandíková i M. Juřík a J. Byrtus, 13. E. Kouřilová, 14. M. Mičkerová, u těch výraznějších už bylo více na co koukat. Za předvedené výkony zaslouží uznání zejména 7. A. Břečková, 5. J. Pechoušek a 9. V. Kozlovský.

Naše Viki se vyspala na výbornou a chtěla potvrdit včerejší překvápko. Výborným závěrem z 5. místa do finišovala opět na stupně vítězů a stříbrná pozice jí i klubu byla tou nejlepší odměnou.

Ve výborné formě doslova vletěl mezi elitní juniory a muže Adam Fellner, od počátku tempem drtil všechny soupeře, jen polský Bury pod vedením Lukáše Bauera se „škubal jak kapr hozený na souš“, avšak na našeho borce neměl. Titul Adama vyzněl jako obrovská satisfakce za odstrkování tohoto běžce od reprezentace a výhod vrcholového sportu, kdy si prožil krušné roky jen na podpoře rodičů a klubu. A je z toho mistrovský titul, prostě bomba!

Nedělní ráno začalo kulisou pěkného babího léta. Náročnost nejvyššího kalibru, převýšení 700 metrů, jasný respekt všech k tomuto krásnému, byť velmi těžkému závodu. Organizace klapala na výbornou a úderem 13:15 vyrazil dvěstěpadesátihlavý dav běžců vstříc dominantě Jizerských hor. Obdivné pohledy místních v projížděných vesnicích a následně turistických nadšenců ve vyšších horských polohách vlévaly do žil běžců potřebnou energii. Správně zvolená strategie, že do takto náročného profilu nenasadíme dorostence a dorostenky, byla zcela na místě.

Hromadný start vždy přináší kumulaci nervozity, neboť hrozí například ukopnutí hole a velká časová ztráta, ovšem tentokrát se na závodníky usmívalo ohleduplné štěstí. Udávání tempa se chopili dva favoriti, Jan Šrail s Adamem Fellnerem – laufař versus reprezentant. Nutno poznamenat, že Jan pošetřil sil neúčastí na předchozím programu, a to v závěru sehrálo významnou roli. Přes obrovskou snahu i vůli se našemu Adamovi na další titul dosáhnout nepodařilo, ovšem 2. příčka je v konkurenci kompletních reprezentací Česka a Polska významným počinem, v cíli doprovozeným potleskem nadšených fandů.

Významnou roli sehráli naši běžci v kategorii do 23 let, když po celou dobu závodu tlačili na pilu, seč jim síly stačily. Nakonec z toho bylo pódiové 3. místo pro Kima Žalčíka a 6. místo pro Vladimíra Kozlovského. Na 11. pozici se ještě stačil vyšvihnout Jan Pechoušek.

V juniorech se konečně prosadil K. Horník, bojoval jak zasypaný horník se závalem až k výbornému 5. místu, velká pochvala.

Nyní nastává závěrečná fáze příprav na novou zimní sezónu, tak přejme všem našim „fenixákům“ hodně energie, pevné zdraví i kus opravdového sportovního štěstí.

Květoslav Žalčík, trenér

Obrázek: aktuality/galerie/img-4530.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-4270.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-4576.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-4403.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-4227.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-4502.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-4259.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-4629.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři