Bohatá úroda mluveného i psaného slova

Jako každý rok se v rámci předmětové komise českého jazyka a literatury uskutečnila řada projektů a soutěží. Nabízíme jejich přehled a výsledky žáků:

Olympiáda v českém jazyce

školní kolo:

  1. kategorie

kvarta A: Natalie Stern, Natálie Fantová, Adéla Marcinová, Eliška Řezáčová

  1. kategorie

kvinta A: Anička Bicanová, Ester Konečná, Anežka Konečná

1. B: Petra Nováková

1. C: Vendula Matušková, Denisa Blašková, Julie Kapustová, Šarlota Večerková, Nikola Beková, Dominika Szkipalová, Vojtěch Ivan

sexta A: Vojtěch Pánek, Eliška Dihlová, Amálie Štrajtová, Eliška Koryťáková, Jana Valíčková

2. B: Tomáš Achilis, Halka Vašinková, Prokop Hála, Markéta Schlögelová

2. C: Nikola Bundilová, Adéla Jehličková

septima A: Vojtěch Starý, Matěj Malčík

3. C: Jakub Hýbl, Eva Kořenková

OA: Libor Alföldi, Klára Konečná

okresní kolo:

Adéla Marcinová – 8. místo, Klára Konečná – 2. místo, Amálie Štrajtová – 3. místo, Halka Vašinková – 4. místo

krajské kolo:

Amálie Štrajtová – 13. místo, Klára Konečná – 14. místo

Dětská scéna 2019

školní kolo

III. kategorie: prima, sekunda

Markéta Hrancová, Matěj Raif, Jonáš Worm, Charlotte Pavlátková

IV. kategorie: tercie, kvarta

Tina Pastuchová, David Zbořil, Eva Švubová, Agáta Agóčová, Bára Ondrášková

okresní kolo

Markéta Hrancová – 3. místo, Charlotte Pavlátková, Jonáš Worm, Tina Pastuchová, David Zbořil, Bára Ondrášková

krajské kolo

Markéta Hrancová

Divadelní spolek Nezakopneš:

vede Michaela Janská

členové: Tina Pastuchová, David Zbořil, Ondřej Stránský, Bára Ondrášková, Sára Drlíková, Tomáš Horčička, Eliška Dihlová, Jana Valíčková, Eliška Koryťáková, Samuel Zvířecí, Tereza Vavřínová, Prokop Hála, Natálie Haltmarová, Veronika Řezáčová, Štěpán Jati

Spolek i v tomto roce reprezentoval naše gymnázium na veřejnosti a to s představením Duch lorda Cantervilla, podílel se na školních akcích, jako bylo otvírání betlému nebo Den otevřených dveří, zapojil se i do městských akcí – Pohádkový les či Muzejní noc. Na červen chystá premiéru hry Prokletí nefritového škorpiona.

Projekty:

zhlédnuté filmy v rámci projektu Film a škola: Jan Palach, Modrý tygr, Jak jsem strávil konec světa, Beautiful Boy, Nic jako dřív

projekt Středověký písař pro třídu sekunda A

Návštěvy divadelních představení a exkurze:

Třída čtvrtá C se zúčastnila exkurze do Brna a zhlédla představení Ze života hmyzu v divadle Husa na provázku.

Divadélko pro školy z Hradce Králové zahrálo pro žáky třetího a sedmého ročníku představení Fenomén Čapek.

Třída sexta A se zúčastnila exkurze do Brna a zhlédla představení Amadeus v divadle Husa na provázku.

Divadlo SemTamFor zahrálo pro žáky NG představení Cesta kolem světa za 80 dní.

Hudební divadlo dětem z Hradce Králové zahrálo pro žáky NG představení Malý princ.

Vybraní žáci školy zhlédli v Klicperové divadle v Hradci Králové představení Lakomec.

Třída septima A se zúčastnila exkurze do Olomouce a zhlédla představení divadla Tramtarie Prostři si mě.

Eva Knoppová,

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
60 045 141
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitel:
  • zástupce ředitele:
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři