Dařba na skijáckém trojboji

Letošní zima za sebou v horách zanechala sněhovou stopu hluboce do května, radující se lyžaři opájeni slunce ještě pohltali nespočet kilometrů. I toto období je za námi včetně toho odpočinkového, kdy dril vystřídá gaučing, vodoléčba či saunový svět a už je tu nové přípravné období, kdy přiznejme si, tělo dostane pořádnou porci fyzična a nezřídka je potřeba prokázat silnou psychiku, aby se ze sportu nevytratila radost a smysluplnost.

Předprázdninový červen již láká i k závodní činnosti, aby se tréninková procedura zpestřila a prvním lákadlem byl další ročník SKIjáckého trojboje v Jilemnici. FENIX SKI TEAM Jeseník pojal tuto příležitost ve spojení s přípravným campem ve vynikajících „kerkonošských“ podmínkách. A povzdech z naších řad zazněl jednoznačný – takový byť skromnější areál pro kolečkové lyže a brusle potřebuje Jeseník jako sůl, zůstává posledním v republice ze silných klubů, kdo jej nemá k dispozici na kvalitní a hlavně bezpečnou přípravu stranou silničního provozu. Snad se tedy i my někdy dočkáme.

Do dvou dnů – soboty a neděle – rozdělený trojboj přespolní běh, sprint klasicky a individuální skate přinesl řadu zajímavých soubojů a byl rozhodně přínosem, neb se celého klání zúčastnili i kompletní reprezentační týmy.

Sobota dopoledne: Běh

Výraznou stopu zanechal mladý K. Horník 7. pořadím a nebojácným výkonem J. Medek. Skvěle si počínali v kat. MU-JUN i naši a do první jedenáctky se vešli 4, tím nejlepším byl K. Žalčík s A. Fellnerem. Jako kometa si mohla připadat dosud ne toliko známá J. Byrtus, která ač bez reprezentačního trikotu si na všechny vyšlápla zhurta a její 3. místo je vskutku ohromující. A. Strouhalová tvrdila muzika 5. místem v juniorkách.

DCI: 7. K. Horník, 11. J. Medek, 19. R. Peňáz, 21. M. Juřík

DKY: 16. K. Ryšková

ŽE-JKY: 2. J. Byrtus, 12. Strouhalová

MU-JŘI: 4. K. Žalčík, 5. A. Fellner, 8. V. Kozlovský, 11. J. Pechoušek

Odpoledne po velmi krátké pauze došlo na klasický sprint, jenž se prakticky stáhl na soupažný 400m úsek do mírného stoupání, pravé ořechové to rozhodně nebylo, však i zde naše počínání doznalo výrazné stopy ve výsledkové listině. Dravci, opření do holí v barvách Fenixu – Ryšková, Medek, Žalčík, Fellner, Pechoušek, Kozlovský – sprintovali v nejvyšší možné frekvenci mezi nejlepšími lyžaři republiky a byl to rachot našich sportovních zbraní jaksepatří.

DCI: 2. J. Medek, 8. K. Horník, 22. M. Juřík

DKY: 4. K. Ryšková

MU-JŘI: 4. K. Žalčík, 5. J. Pechoušek, 6. A. Fellner, 8. V. Kozlovský

ŽE-JKY: 12. J. Byrtus, 15. A. Strouhalová

Nedělní dopoledne si neodpustilo pár minut před startem vydatnou sprchu, na kolečkových lyžích přinášející nejvyšší stupeň ostražitosti a uzpůsobení techniky běhu, především však um na sjezdařských úsecích tratě. Mimořádným výkonem se zaskvěla naše Karolína Ryšková, její bronz je opravdovým vstupem do pozice nadějí OH.

J. Medek bojoval jako lev nedarující metr dráhy a v elitě A. Fellner s J. Pechouškem potvrdili narůstající výkonnost.

Mezi juniorkami si opět velmi zdárně počínala naše želízka v ohni 3. J. Byrtus i A. Strouhalová na 7. místě, snad už myslíce na zimu, kdy se bude bojovat o nominace na MS juniorů.

DKY : 3. K. Ryšková

DCI: 5. J. Medek, 17. M. Juřík 24. K. Horník

ŽE-JKY : 10. J. Byrtus, 14. A. Strouhalová

MU-JŘI: 2. A. Fellner, 3. J. Pechoušek, 9. K. Žalčík, 11. V. Kozlovský

Celkově ve SKIjáckém trojboji patřila pomyslná přední část výsledků našim FEJE. Opojný pocit, radost, mysl nastavená k tomu, že jdeme správnou cestou. Do mikrobusů se nakládaly ceny i učebnice, neb studenti Gymnázia mají ještě zkouškový finiš i ve škole, nudou nikdo neutrpěl.

DKY: 6. K. Ryšková

DCI: 3. J. Medek, 10. K. Horník

ŽE-JKY: 9. (2. juniorka) J. Byrtus, 13. (6.) A. Strouhalová

MU-JŘI: 2. A. Fellner, 6. K. Žalčík, 7. J. Pechoušek, 9. V. Kozlovský

Zhor

Obrázek: aktuality/galerie/img-8988.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-8873.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-9192.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-9172.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-9197.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-9206.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-9209.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři