Pozvánka do divadla

Gymnaziální ochotnický spolek Nezakopneš si dovoluje pozvat žáky i učitele na premiéru nového představení s názvem Prokletí nefritového škorpióna.

Tímto kusem se Nezakopneš po letech opět vrací k nestorovi americké literární, divadelní a hlavně filmové postmoderny Woodymu Allenovi, jehož filmový námět se stal podkladem pro scénář hry. Jak se dá očekávat, Nefritový škorpión je víceméně konverzační komedie doplněná lehce fantastickou a detektivní zápletkou, která se odehrává v prostředí jedné nejmenované pojišťovny v New Yorku v době druhé světové války a její hudební složka je – jak jinak – velmi jazzová.

V hlavní roli poněkud zmateného, nicméně velmi schopného vyšetřovatele pojišťovny CW Briggse uvidíte Tomáše Horčičku, jeho protihráčku, přísnou a sebevědomou Betty Fitzgeraldovou hraje Eliška Dihlová v alternaci s Natálií Haltmarovou, v roli zlodušského kouzelníka se představí David Zbořil, jeho půvabnou asistentku s věšteckými sklony ztvární tentokrát Jana Valíčková, jinak Tina Pastuchová, detektiva newyorské policie hraje Ondra Stránský, světáckého majitele pojišťovny náš letošní maturant Štěpán Jati, postavy jeho rozverných zaměstnankyň vytvoří Tereza Vavřínová, Sára Drlíková a Bára Ondrášková a role svůdnice z vyšších kruhů Laury Kensingtonové bude patřit Elišce Koryťákové.

Jako v minulých představeních text upravila a hru režírovala Michaela Janská, technickou podporu mají na starost rovněž premiérově Prokop Hála a Samuel Zvířecí.

Těšíme se na vás!

Za DS Nezakopneš Michaela Janská

Obrázek: aktuality/galerie/kdivadlu.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři