Tradiční studentská výstava v Plíživé Kontře

Ve středu 12. června v podvečerních hodinách byla opět po roce zahájena výstava výtvarných prací našich studentů v klubu Plíživá Kontra.

Letos můžeme na stěnách Kontry vidět díla především studentů sexty A, jejichž zátiší marnosti s motivem lidské lebky se jistě v horkých letních dnech stanou mementem mnoha štamgastům klubu, ale za pozornost stojí bezpochyby i práce mladších žáků nižšího gymnázia z primy, sekundy a tercie, kteří se věnovali tématu lidské figury a jejímu „kybernetickému“ pojetí, které je jakoby připomínkou sci-fi varování před přetechnizováním světa. I další – volnonámětová a více poetická studentská díla stojí určitě za zhlédnutí.

V souvislosti se zahájením výstavy není možné vynechat skvělý hudební příspěvek skupiny studentů septimy A, která se svým lídrem Vojtou Jurníkem výborně doplnila tvůrčí atmosféru vernisáže. Jsme moc rádi, že na muzikantském poli našeho gymnázia opět vyrostlo další takové seskupení a držíme jim palce v tvorbě obecně, ale hlavně v jejich vlastní. Určitě o nich – a od nich - ještě uslyšíme.

Pokud tedy budete o prázdninách mít cestu kolem Plíživé Kontry a budete se chtít dejme tomu osvěžit v parném letním dni, nezůstávejte jenom na zahrádce, ale nahlédněte i dovnitř klubu a podívejte se na obrázky, které namalovali a nakreslili vaši spolužáci. ????

Za výtvarku Michaela Janská a Jiří Bartoň

Obrázek: aktuality/galerie/kontra2-2-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/kontra4.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/kontra3.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/kontra5.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři