Čas pro knihu - nej knihy Renaty Blaškové

Pravidla moštárny - John Irving

Uprostřed jabloňových sadů v úrodné krajině státu Maine leží podivný svět, v němž začíná příběh Homera Wellse. Po několika traumatizujících zkušenostech u adoptivních rodičů zamíří natrvalo do sirotčince v St. Clouds, kde se stane žákem doktora Larche - muže, který Homera naučil být skvělým lékařem i bez diplomu, ale i dobrým člověkem, který ví, co je správné.

Homer však pochopí, že život není jen v ordinaci, a tak se vydá na jablečnou farmu, kde prožívá i velkou životní lásku. V drsném prostředí sezonních česáčů jablek pak na dveřích jejich ubikace nachází papír s pravidly chování, ze kterého si mají negramotní lidé přečíst, jak se mají správně chovat...

Je to kniha o smutku, radosti, lásce i životních zkušenostech, které nám dokazují, že životu žádná pravidla vnutit nemůžeme.

Knihu r. 1999 zfilmoval režisér Lasse Hallström, film se dočkal sedmi oscarových nominací, proměnil však jen dvě - za mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Michael Caine) a nejlepší adaptovaný scénář (který napsal John Irving).

Renata Blašková

Postřehy nejen jednotlivých učitelů gymnázia o knihách, které je provázejí životem. Připojte se i vy a pošlete svůj příspěvek na .

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři