Den v přírodě aneb Jak spojit příjemné s užitečným

Ve středu 19. května se třída kvarta A sešla místo ve školních lavicích na autobusovém nádraží. Předpověď počasí nebyla příznivá, zato nálada všech ano. Po dlouhých měsících distanční výuky se konečně všichni těšili na společné zážitky.

Nutno říci, že jsme všude vzbuzovali malý rozruch, protože i veřejnost vnímala, že konečně opět vidí organizovanou skupinu stát na zastávce, jet autobusem a procházet kouskem vesnice Bělá pod Pradědem. Naše kroky směřovaly dál do přírody, do lesa směrem na Šerák, cílem byl Hřbitov smíření v Rudohoří. Zde jsme si mohli společně uvědomit naši nedávnou historii – kruté období druhé světové války a jejích důsledků. V pietním tichu jsme postáli u hrobů ruských, ale i německých zajatců. Bylo to něco jiného, než jen o všem slyšet přes počítač nebo ve třídě. 

Cestu tam i zpět nám zpestřovaly barevné výhledy na okolní louky i hory, na naši nádhernou jesenickou krajinu. V mracích i mlze jsme viděli Točník, Keprník, tušili jsme Šerák, Praděd či Červenohorské sedlo. Občas jsme zaslechli šum Keprnického potoka.  

Před polednem jsme se vrátili do vesnice a strávili jsme příjemné chvíle ve venkovních prostorách penzionu U Julka – na řadu přišly opečené špekáčky, sýr a jiné dobroty. Došlo i na sport v podobě čutání s míčem. Všude bylo slyšet dívčí štěbetání i hlasitější komunikaci chlapců. Panovala radostná atmosféra, na všech bylo vidět, že je jim dobře pospolu. Teprve, když jsme nasedali do autobusu směr Jeseník, začalo krátce pršet. 

Den v přírodě jsme si společně krásně užili. 

Eva Knoppová a Jitka Formánková 

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři