Erasmus pro studenty je po dlouhé době zpět

Ve dnech 3.-9. 4. 2022 se 15 studentů z naší školy konečně dočkalo. Vyrazili jsme do Španělska. Přesněji do Baskicka, kde jsme se zúčastnili projektu Erasmus spolu s dalšími zeměmi.

Když jsme v neděli v noci unaveni a plni očekávání dorazili do baskického Duranga, už na nás čekaly hostující rodiny, se kterými jsme se vydali do našich náhradních domovů pro následující týden. Moc jsme toho sice nenaspali, ale v místní škole si pro nás připravili milé přivítání. Jak jinak než tancem, hudbou a zpěvem. A abychom dobře zapadli mezi ostatní účastníky projektu, kterými byli i studenti z Francie a Litvy, poměřili jsme si vzájemně síly v tradičních baskických hrách, mezi které patří např. nošení závaží, zvedání kovadliny nebo sbírání dřevěných špalíků.

V následujících dnech nás čekal bohatý program. Procházka městem, výšlap do hor s poznáváním tamní přírody, typických rostlin a stromů. Zajímavá byla i návštěva města Bilbao s muzeem moderního umění Guggenheim i zhlédnutí ikonického Biskajského mostu. Také výlet do města Guernica a čas strávený na pláži v rybářské vesničce Mundaka se vydařil. Samozřejmě nechyběl ani prostor pro nákupy a ochutnávku tradičních jídel.

Poslední den si pro nás hostitelé připravili workshopy ve škole. Představili nám své projekty se solárními panely, práci s 3D tiskárnami a nakonec nás učili i jejich tradiční tance.

V sobotu odpoledne nadešel čas loučení, které se neobešlo bez slz. Všichni jsme si ten týden užili, poznali jsme novou kulturu a našli si nové přátele, se kterými jsme si za tu dobu vytvořili spoustu krásných vzpomínek. Už se těšíme, až je v květnu přivítáme v Jeseníku. Snad se jim u nás bude líbit stejně jako nám u nich.

Eliška Sobalová, KA

Jana Hamalčíková

Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-14-.png
Obrázek: aktuality/galerie/1649918762_microsoftteams-image-15-.png
Obrázek: aktuality/galerie/microsoftteams-image-17-.png
Obrázek: aktuality/galerie/1649918773_microsoftteams-image-12-.png

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitel:
  • zástupce ředitele:
     
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři