Kariérové poradenství pro druhé ročníky

Právě teď si všichni druháci vybírají semináře. Někteří přesní ví, co chtějí studovat, a s volbou semináře nemají problém. Víc je ale asi těch, kteří váhají nebo nemají vůbec představu. Abychom jim pomohli, nabízíme jim mimo jiné osvědčený dvouhodinový intenzivní blok zaměřený na profesní orientaci. 

Studenti nejprve pracují s rozsáhlým dotazníkem. Odpovídají na 120 otázek a to není jen tak. Musí trochu nahlédnout „do hlubin študákovy duše“ a nejlepší je, když jim přitom pomůžou rodiče, kamarádi, sourozenci – zkrátka lidé, kteří je dobře znají. V další hodině se vyhodnotí výsledky. Člověk se dozví, jaké jsou jeho silné stránky a ve kterých oblastech by tak mohl být úspěšný. Ulehčí se tím samozřejmě i výběr semináře.

Někomu se potvrdí plány a představy, které už měl, jiným se mohou otevřít nové možnosti, další si mohou porovnat výsledky s testováním, které absolvoval na základní škole. Všichni studenti, kteří nám poskytli zpětnou vazbu, se však shodli, že kariérové poradenství je pro ně jednoznačně užitečné. Chtěla bych proto poděkovat p. Šeděnkovi za realizaci a vyučujícím ZSV za spolupráci při přípravě.

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři