Láska je chemie, chemie je VŠCHT

   Toto je motto Vysoké školy chemicko - technologické v Praze, ze které k nám ve čtvrtek 14..11. 2019 zavítal náš absolvent Ondřej Vrtělka.

   Ondra v současnosti studuje pátý ročník VŠCHT, fakultu chemicko - inženýrskou, obor  Analýza léčiv. 

Promítl nám propagační film a představil  vysokou školu, seznámil nás s daty, kdy se uskuteční různé akce - Dny otevřených dveří apod. Seznámil nás s vymoženostmi školy, mají zde moderní, špičkové laboratoře, kde tráví studenti mnoho času, několik firem spolupracuje s touto školou( např. Zentiva), v rámci Erasmu mají studenti možnost vycestovat a studovat v jiných zemích, kde se zároveň zdokonalí v cizím jazyce.

   Naši studenti septimy i 4.C, kteří se zúčastnili přednášky, měli zájem o finanční náročnost studia, zajímali se o ubytování na kolejích, mimoškolní aktivity, možnosti uplatnění po ukončení této vysoké školy.

Ondřej Vrtělka se snažil vše zodpovědět, přispěl svými zkušenostmi a zážitky ze studia, byl otevřený, debata probíhala v příjemné atmosféře, odnesli jsme si plno nových informací. Na závěr naši studenti dostali reklamní dárky - průpisky, notýsky, balonky, i bonbony - vše s logem VŠCHT.

     Myslím, že dnešní akce byla velmi přínosná, ukázala všem možnosti studia, pronikli jsme malinko do tajů vysokoškolského života a neformálně jsme si pohovořili i o matematice, kde - jak Ondra zdůraznil, je naprosto nezbytné buď intenzivní samostudium nebo minimálně docházka do semináře z matematiky. technické obory se prostě bez matematiky neobejdou.Ještě jednou moc děkujeme za zajímavé informace.

    Přejeme Ondrovi hodně sil do ukončení studia a ke zvládnutí státních zkoušek i obhájení diplomové práce.

  

Obrázek: aktuality/galerie/dscn0052-2-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscn0046.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscn0049.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscn0045.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscn0057-2-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscn0056-2-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/dscn0055-2-.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři