Maturanti se online sejdou „Na slovíčko s odborníkem“


Po návratu online výuky je každá škola tak trochu „naruby“, ta naše však svým studentům poskytuje každodenní vydatné vyučování, za které si dovolím jménem všech studentů mockrát poděkovat všem učitelkám i učitelům, protože díky jejich aktivitě pokračujeme v látce kupředu, distančka nedistančka. A to není všechno, máme také možnost účastnit se besed se zajímavými osobnostmi z mnoha oborů prostřednictvím Besed z gauče (každé druhé úterý 19:00), poznat své spolužáky z jiného úhlu prostřednictvím talkshow Pokec pod košem (každou sobotu 11:00) či motivaci vyrazit na čerstvý vzduch v rámci tělocvikářské soutěže Aktivní odpočinek.  

Letošní rok je také velmi důležitým pro studenty 4. ročníku, které kromě maturity čeká také mnoho důležitých rozhodnutí, týkajících se jejich budoucnosti. Někteří mají ve své kariérní orientaci jasno, jsou ale i tací, kteří váhají, kterým směrem se vydat. A každý z nás, maturantů, má určitě více než dost otázek, na něž by rád znal odpověď od někoho zběhlého v profesi, které by se rád v budoucnu věnoval.
Proto je pro maturanty připravena pětice online besed „Na slovíčko s...“, díky kterým budou moci nahlédnout do profesního života hostů různých povolání, o něž projevili zájem v rámci své profesní orientace.
Pozvaní hosté jsou odborníci z Jeseníku i jiných koutů ČR, mají zkušenosti z praxe i studia daného oboru, rádi zodpoví všechny otázky studentů, předají vlastní tipy a zkušenosti (či poví historky „ze zákulisí“). Maturanti se tak setkají s lidmi, které jejich práce opravdu naplňuje, poznají realitu dané profese – co vše je může čekat, jaké je uplatnění, a můžou také do budoucna získat cenné kontakty od lidí z oboru.
Hovor bude moderovat lektor Přemek Šeděnka, který na gymnáziu vede mnohé preventivní programy a případně doplní zajímavá fakta či vlastní zkušenosti.
Ráda bych poděkovala paní výchovné poradkyni D. Konečné, P. Šeděnkovi, panu Vodákovi a Chasákovi za to, že za tento původně studentský nápad vzali záštitu a zrealizovali jej.

A. Štrajtová

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři